SIM808 GSM/GRPS + GPS modulunden veri alma sorunu
  • iyi gunler. matematik ogretmeniyim, okul ici bir proje yapmaya calisiyoruz. projenin icindearduino uno uzerinde IR , Ulatrasonic sensorler , sinyal vericiler ve SIM808 GSM/GRPS + GPS modulu var . bir konuda yardimci olmanizi rica edecektim. sorunumuz su: biz SIM808 GSM/GRPS + GPS modulumuzu arduino uno ile birlestirdik lakin gps ten koordinatlari alamiyoruz. internetten bir kac kode bakip denedik onlarda olmadi, amacimiz bir tusa basildiginda gps teki koordinatlari sms ile ilgili kisi veya kisilere gonderebilmesi ve `neredesin?` diye bir mesaj aldiginda da bulundugu koordinatlari otomatik olarak cevap gondermesidir.
    projenin ilk bolumu olan sensorlerin calistirilmasi veri alinmasi bip ler konusunda bir sorun yok hepsi istedigimiz gibi calisiyor ama gps ten koordinatlari alamiyoruz.
    yardimci olabilecek arkadaslarla mail veya telefon ile de gorusebilirim.
    tesekkurler
  • gps anteni açık alanda gokyuzunu gorur şekilde olmazsa geçerli konum verisi alamazsınız ve genelde ılk konumu okuması 3dk kadar surebılır acele etmeyin
  • bu durumda sadece beklemelimiyiz ? yoksa kodlarda bir degisiklik yapmamiza gerek varmi ?
    mesela belli araliklar mi calismali yoksa her zaman calisir durumda olmali ve bize gerekli olunca kodu hemen okuyup gondermeli mi? nasil bir yol takip edebiliriz acaba?
    cevabiniz icin tesekkurler. deneyip durumu bildirecegim
  • Sim 808 modülünün resmini yükleyebilir misin görmek istiyorum.
  • modul suanda ogrencimde, yarin resmini yukleyecegim.
    internetten biraz baktim bendeki modulum tam aynisini bulamadim ama su linktekine cok benziyor. bu linkten bakar misiniz.
    http://www.ebay.com/itm/SIM808-Module-GSM-GPRS-GPS-Development-Board-IPX-SMA-W-GPS-Antenna-for-Arduino-/281493145501
  • simdi resmini gonderttim, yukaridaki linkteki resim bizdeki modulun tam aynisi
  • bildiğim kadarı ıle o modul yerli uretim, fırmanın web sitesinde ornek kodlar vardı. gps konumu sanıyede bir kez guncellenır 1sn lik perotlarla okunabilir. daha sık da okuyabılırsınız ama konum bilgisi değişmeyeceği için anlamı yok.
  • hocam forumda yine 808le uğraşan @Aleyna diye biri vardı, bi sorun isterseniz belki yardımcı olur.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.