Arduino Basit Robot Yapımı
  • Merhaba,

Yaklaşık 1 aydır arduino ile uğraşıyorum. Yeterli bi yazılım bilgim olmadığı için şu anda sadece mantığını kavramakla zaman geçiriyorum.

Aliexpress'den bi araba kiti satın aldım. Sadece gövde motorlar ve tekerlekler var fakat motoru nasıl çalıştıracağımı hala anlayamadım. Elimde motor shield var, çalışır durumda. İnternette yerli yabancı bir çok site gezdim, hepsinde sonar ile yapımı anlatıyor. Sırf bu arabayı yapabilmek için kitap bile aldım, birçok sitede araştırma yaptım. Sonuçta elimde hala bir şey yok. Motorları direkt bataryaya bağlayınca sorun yok gayet iyi dönüyor. Shielde bağlayıp internetten bulduğum kodları yüklediğimdeyse çalışmıyor.

Sonuç olarak: Elinde basit bir robot için kodu olan var mı? 2 tekerlekli, arduino IDE'nin arayüzünden kontrol edilebilen basit bir program istiyorum sadece. Ayrıca elinde bununla ilgili döküman, rehber vb bi şey olan varsa gerçekten çok ama çok yardımcı olur. Motorlar DC bu arada. Teşekkürler şimdiden.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.