Ardunio Cıkış 12 volt Yapmak
  • Arkadaşlarım abilerim ardunio çıkışını 12 v yapmam gerekiyor selenoid valf çalıştırmak için fakat beceremedim yardımcı olurmusunuz birde hc sr 04 mesafe sensörü ile depo doluluk olcecegim belirli seviyede çıkışları nasıl aktif edebilirim ?
  • Öncelikle bir tane 12V luk kaynak almalısın (adaptör olur, güç kaynağı olur yani 12V verebilen birşey.) Daha sonra birtane transistör almalısın (Örneğin PJA06).Daha sonra HCsr04 sensör almalısın.İlk adımın Sadece Sensoru bağlayarak çalışma mantıgını anlamalısın.Daha sonra transistör ile anahtarlama nasıl yapılır ona bakmalısın. Böylece projen tamam olacaktır.
  • mosfet ile yapabilirsin. Arduinonun çıkışına mosfet bağlarsın. Arduino çıkış verdiğinde mosfet de kendine bağlı olan 12v-24v vb. güç kaynağında çıkış verir.
  • Öncelikle teşekkür ederim bilgiler için programı yazdım fakat 12 v olayını çözemedim istediğim degerlerde ledi yakiyorim hcsr04 den aldığım bilgilere göre fakat led yerine selenoid valf bağlayacağım 12 v olayını araştırdım fakat anlayamadım kusuruma bakmayın biraz zayıfım bu konularda biraz daha ayrıntı verebirmisiniz ardunio 7-8. Pinlerine ne şekilde bağlarız güç kaynağı da hazır 12 v
  • 3.resim soldaki ust uste ıkı şekil biri role surme selenoıdde olur diğeri mosfetli surme
    http://arduinoturkiye.com/arduino-temel-baglantilar-arduino-basic-connections/

siteyi incelemeden foruma başında tutturulmuş konulara bakmadan paldır küldür ortama girilmezki.

http://forum.arduinoturkiye.com/index.php?p=/discussion/5952/arduino-başlangic-konulari#Item_1

• Teşekkür ederim mazur görün bilgim yok çok fazla araştırdım fakat bulamadım teşekkür ederim
  • Herşeyi harfi harfine uyguladım fakat selenoid valfler çalıştığında lcd elektrik kesiyor yazılar gidiyor fakat çalışma devam ediyor acaba neden olabilir?
  • Sistemdeki toplam harcanan güç ile senin kaynağının verdiği güç arasındaki ilişkiye baktın mı ? Acaba kaynağının vermiş olduğu güç yetersiz kalıyor olabilir mi.
  • röle ters geriliminden olabilirmi..? Selonoid valfler bıraktığında sorun oluyorsa selonoide giden hattına paralel + yönüne katot - yönüne anod gelecek şekilde bir diyot bağla 1n4007 olabilir.. Ters eloktromanyetik indüklemesini alacaktır. LCD arduinoya göre daha hassas olabilir ve resete gidiyor olabilir..

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.