Arduino çıkışları.
  • Merhabalar. Elimde 2560 klon arduino mega var. Yaptığım projede 5 adet mini step motor (28 byj-48), 14 adet röle (rölelerin uçları ledler ve su motoru bağlı), 10 adet sensör (analog giriş), 2 adet buzzer, 2 adet ultrasonik ve 1 adet rfıd bağlı. Bağlantılarda bir problem oldugunu düşünmüyorum. Problem şu: Örnek veriyorum led1'i yaktım sonra led2'yi yak dediğimde yanmıyor ama led1'i söndürürsem led 2 yanıyor. Rölelerde transistör yok direk çektiriyorum. Arduinonun verdiği çıkış akımı 2 röleyi aynı anda çektiremiyor mu? Mesela bazen led4 ve led 5'i aynı anda çalıştırıyorum ve devamında led1 veya led 2'yi yakamıyorum. Tabiki bu sırada başka şeylere de enerji harcıyor ama usb porttan beslemiyorum arduinoyu. 12v 20A güç kaynağı ile besliyorum tüm sistemi. Sensörlerde herhangi bir problem yok. Step motorları sürmüyorum yani kullanımda değil. Sadece buzzer, rfıd ve sensörler devamlı çalışmakta. Problem nedir anlayamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Kodun bozuk.
  • Kodla alakalı bir durum olduğunu pek düşünmüyorum ama bunu neye dayanarak söyledin
  • Arduino pin basina 15ma verir toplamdada islemci basina 80-100ma gecilmez.
  • Dedikleriniz tamamen doğru. Bu problemi düzelttim. Bir sorun da şu ki: ben ethernet shield vasıtası ile html kodları sayesinde tarayıcıdan kontrol sağlıyorum. Ancak yazdığım html kodları arduino hafızası için fazla geliyor. Bu kodları sd kartta saklama şansım var mı ? Şuan tasarımı yapamıyorum çünkü yeterli alan kalmadı.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.