Arduino IR Kumanda ile Şerit RGB Led Kontrolü
  • Merhaba arkadaşlar, Arduino UNO ile şerit RGB ledi IR kumanda aracılığıyla kontrol ettirmek istiyorum. Fakat yeşil ve kırmızı ışığım yanarken mavi ışık bir türlü yanmıyor. Devre şeması aşağıdaki linkte verilmektedir.(şekilde mantar RGB led vardır ancak projede şerit RGB led kullanılmıştır)
    http://i.hizliresim.com/J2kYPW.png

kodda

irrecv.enableIRIn(); kısmını pasif yaptığımda ve setup kısmında analogWrite ile tüm renkleri yaktığımda mavi de yanıyor.

Yeşil ve kırmızı ledleri kumanda ile kontrol edebilirken maviyi kontrol edemiyorum. Ancak kumanda ile mavi lede analogWrite ile 255 değerini verdiğim zaman mavi led yanıyor. 250 verdiğim de çalışmıyor. Yeşil ve kırmızı ledler 250 değerinde yanarken mavi yanmıyor. Bunun nedeni nedir teşekküler
  • bu arada şekilde RGB ledin yeşil olan bacağını Arduino UNO da 7 numaralı pine bağlamışım. Oradaki 6 olacak.
  • Cagatay bende bu rgb ledle ugrasiyorum benim projem diamex diye bisey.Bu ledleri kontrolunu tek tek nasil yapabilirim ?

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.