Ultrasonic
  • Ultrasonic sensor arıyorum.
    Alıcı ve verici ayrı ayrı olacak.Yardımcı olursanız sevinirim.
    Kaliteli bir marka arıyorum.
  • Ultrasonik mesafe ölçer arıyosunuz sanırım. Ben HCSR04 bu modeli kullanıyorum. Datasheet inde 450 cm mesafe ölçtüğünü söylüyor ancak 200cm ye kadar çok güzel çalışıyor, daha uzak mesafelerde çok etkili değil. Kısa mesafeler için tavsiye ederim. Fiyatı da uygun
  • Evet ama alıcı ve verici hcsr04 de birlikte bulunuyor.Ben ayrı ayrı olan istiyorum.
  • Ultrasonik sensörlerin yapısı gereği alıcı ve verici birlikte olur. Verici ses dalgası yollar, hedefe çarpıp gelen ses alıcı tarafından algılanır. Bundan dolayı adı sensördür.

Siz sensör değil ultrasonic transmitter ve receiver arıyorsunuz. Anladığım kadarıyla piyasadaki sensörler işinize yaramıyor ve custom bir şeyler yapacaksınız. Projenizi net açıklarsanız belki başka bir şey önerebiliriz.
  • Evet tam olarak söylediğiniz gibi olacak.Projeye gelince laser pointer ile birlikte aynı
    ayda ultrasonik transmitter çalışacak.Işık sensörüne ışık düştüğü anda timer saymaya başlayacak ses dalgası alıcıya ulaştığı anda timer duracak.Arada geçen süreden ses hızını hesaplayacağım.Sensörler ve kaynaklar arası mesafeyi ben belirliyorum.
  • Anladım. Ayrı ayrı alıcı verici olarak endüstriyel sensörler var. Fiyatları diğerlerine nazaran daha yüksek.

En kötü şu şekilde yaparsınız; 2 adet alıcı-verici çifti alırsınız. Birinin alıcısını, diğerinin vericisini kapatırsınız.
  • Bende 2 adet alıp kullanmaya karar verdim en sonunda ilginize teşekkürler..
  • ayrı ayrı satılanlar da var ama devreyi sizin yapmanız gerekiyor.
    http://www.aliexpress.com/item/2PCS-LOT-16-mm-fission-ultrasonic-transceiver-ultrasonic-sensor-ultrasonic-probe/667040518.html

devrenin yapımını internetten bulabilirsiniz

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.