Hc-05 bağlantı sorunu
  • Merhabalar arduino hc-05 bluetooth modülünü bağladım ama modülün ışığı 2 saniyede bir yanıp sönüyor yani bağlanmaya açık değil sanırım.Telefonun bluetoothundan bağlanmak istediğimde hc 05 eşleşmeyi reddetti diye sorun alıyorum.Sorun ne ile ilgili ve nasıl çözebilirim ?? her yere baktım ve benzer bir sorun bulamadım bir türlü
  • hc05 e at komutları yolladıgında ok cevabı alman lazım. olmuyorsa modulu kontrol edemıyorsun demektır
  • Seri port ekranında at komutları yollayamıyorum.Dediğiniz gibi modulu kontrol edemiyorsam ne yapmam lazım ? Yanlış bağladığım bişeyler mi var? Çok fazla video izledim , birçok sitede yazılanları okudum ama daha yeniyim nerde hata yapıyorum tekrar cevap verirseniz çok sevinirim.
  • Ayrıca seri port ekranına herhangi bişey yazdığım da sürekli gelen veri yazıyor
  • şuradaki şekilde bağlayıp ornek programı deneyebılırsın
    http://www.instructables.com/id/Arduino-AND-Bluetooth-HC-05-Connecting-easily/?ALLSTEPS
  • İlginiz için çok teşekür ederim.Bugün bt modülünün bozuk olduğu ortaya çıktı değiştirdim sorun çözüldü
  • okoman hocam merhaba
    HC05 modülünü master olarak kullanmak istiyorum ama Slave cihazın mac adresini girmeme rağmen 0000 olan şifresini veremiyorum bluetooh yazıcıya bağlanmam gerek bunu bir türlü gerçekleştiremedim. Konu hakkında bilginiz varmıdır?
    Teşekkürler
  • bağlantıyı slave cihaz başlatması lazım

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.