Web Sayfası ile Serial Communication ?
  • Merhabalar. Benim aklımda bir proje var. Kısaca yapmak istediğim şey, kuracağım web sayfamdaki tuşa basınca acaba nasıl arduino ile iletişime geçmesini sağlayıp arduinoma komut verebilirim? Henüz hiç bir arduinom yok fakat böyle bir projeyi yapmak mümkünse, robotistandan set almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum. Çok teşekkürler.
  • tarayıcı uzerınden comm porta erişim normal şartlarda olmuyor. iyi bir java script bilginiz varsa bazı ozel kutuphanelerle olabılır belki. google chrome tarayıcı ile okunabılıyor ama chrome application olarak yazmanız lazım kodu ben hiç yapmadım ama chrome ıle olabılır biraz. ama arduinoya başlayınca anlayacaksınız işiniz hiç de kolay olmayacaktır basittir ama kolay değildir bu işler...
  • şimdi düşündüm de, websayfamda linke tıkladığımda kod ile özel bir sayfayı hem siyah hem beyaz yapabilirsem, belki ışık sensörleriyle yapabilirim. beni bu fikire götürdüğünüz için teşekkürler :D
  • arduinoyu kablosuz olarak esp8266 ıle kullanabılırsınız ozaman arduinoya kumanda edebılırsınız web arayuz ıle veya tcp/ip ile
  • çok teşekkürler. bunları düşüneceğim.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.