ESP8266 Isınma sorunu
  • Merhaba arkadaşlar ESP8266 Wifi modül kullanıyorum modülü arduinonun 3,3v pini ile değil 5v pini ile besliyorum çünkü aksi durumda AT komutlarına cevap alamıyorum.Bu durumda da wifi modül aşırı ısınıyor.Aşırı ısınmada modül zarar görür diye çekiniyorum.Bunu çözmenin bir yolu var mı?
    ne gibi bir öneride bulunursunuz?
  • 3.3v ile besle arduino tx portuna aşağıdaki şemada esp8266 ya bağlantı yap. esp8266 nın tx portune bişey yapmaya gerek yok.

arduino tx pin ----[3k3]---[esp8266 rx pin]----[2k2]-----gnd
  • tx pinine bağlantı yapmadığımda AT komutlarını kullanabilir miyim?
  • kullanamazsın,
    Çünkü AT komutları iki donanım arasında seriportu kullanır (uart)
    uart TX(Transfer) ve RX(receiver) bu pinler olmadan yollayıp alamazsın.
  • hem AT komutlarını kullanıp hem de ısınmayı önleyebileceğim bir bağlantı şekli yok mu?
  • ısıtmayı başaran bir tek sizi duydum ben. 3.3 v ıle beslerken de cok hafif bir ısınma olabılıriyor
  • 5V ile besleyince ciddi şekilde ısınıyor :) deneyebilirsiniz sizde
    3,3 V ile besleyince de AT komutlarına cevap alamıyorum
  • bir keresinde bende elimi yaktım hakikaten yaktım çok falza ısınmış.
    3.3 v kullanıyordum sanırım kısa devre falan oldu tam anlayamadım sorunu.
  • hangi şemayı uyguluyorsanız ve hangi programı varsa demoda onunla deneyin 3.3v ve ustu herturlu voltaj bozar arkadaşı. bir hata vardır mutlaka ısınmasına neden olacak...
  • uzun zamandır 5v ile besliyorum hiç bozulmadı umarım da bozulmaz :)
    ısınma sorunu da kendiliğinden çözüldü.Bir power bank geçti elime 5v 1a çıkışlı akşamdan sabaha çalışmasına rağmen en ufak bir ısınma olmadı
  • yandığı zaman da gelin yandı dıye haber verin...
  • yanarsa da sağlık olsun boza boza öğrenicez :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.