ESP8266 thingspeak
  • Merhaba arkadaşlar ev içerisinde toprak nemini ölçüp esp8266 ile thingspeak.com a yollayıp bu veri ile ilgili grafik oluşturan bir proje yaptım.Çalışma sırasında herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum fakat şöyle bir durum var.Genelde 3 saatlik süreç geçince esp8266 siteye veri göndermeyi kesiyor.Genelde 3 saat sonra bazen de 10-15 dk içerisinde siteye herhangi bir veri gelmiyor.İnternet bağlantım ile ilgili bir sorun da yok.Sebebi ne olabilir sizce?
  • thingspeeak de oyle bır problem var arada kayıplar oluyor
  • Ama komple kesintiye uğruyo
    mesela dün akşam üzeri 6 da veri almaya başladım akşam 9 civarı veri kesilmiş bir daha da hiç veri alınmamış
    sistemi kapat aç yapınca düzeliyor sadece
    normal mi böylesi ?
  • normalde olmaması lazım ama kesinti oluyor malesef, her turlu nedenden olabılıyor adsl hatları da bazen 1-2 dk kesılebılıyor ama tcp soket açık kaldığı için tekrar sunucu ıle buluşamıyor yada sunucu sıtesı bakıma gırıyor. kodunuzda veriyi attıktan sonra soketı kapatın her veri atışından önce açıp öyle veriyi yollayın ve hemen kapatın. veri sıklıkları 20-30sn den daha kısaysa sunucu kendını kaybedıyor daha seyrek aralıklarda verı atın.
  • aynen bende öyle çözdüm sıkıntıyı
    veri alma aralığı 10 saniyeydi şimdi 60 saniye yaptım
    aşağı yukarı 24 saattir kesintisiz veri topluyorum sıkıntı çözüldü gibi

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.