• Konuyu yazacağım kategoriyi yanlış seçtiysem özür diliyorum.. Pek uygun başlık bulamadım..
    Konu şu; Herhangi bir zamanlama komutu girmeden arduino seri port ekranına ne kadarlık bir zamanlama ile veri gönderiyor ?
    ADXL 345 sensörü zamanlama belirtmeden, örneğin delay(500); gibi bir değer vermeden verileri ne kadarlık bir hassasiyet ile seri port ekranına gönderiyor ?
    Sağlıcakla...
  • seriport hızı diyelim 9600 baut ise 1/9600 =104 microsaniye bit tir. rs232 stgandartında veri 10bit olarak yollanır 1 startbit+8bit data+1 stop bit. buradan bir byte veri için 1040 microsaniye yada 1.04 milisaniye /byte surer yollyacağınız veriyi buna göre hesaplayabilirsiniz. hızı 115200 yaparsanız bu sure bayağı düşer. bu veri tansfer hızınız olur. birde veriyi elde etme hızınız vardır sensorden, bunun için o sensorun datasheetine bakarsınız. eğer adc ise 3-5milissaniye word tip veriyi elde edersiniz. spi ise işlemci clock hızına yakındır. i2c ise 400khz civarıdır. ayrıca arduino kodu performans olarak yuksek değildri saniyede 10-30 paket veriyi anca okur gibime geliyor
  • ilginize çok teşekkür ediyorum.. Konuyu biraz anladım. Ancak daha teknik şekilde araştırmalıyım.
    Saygılar...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.