gsm ile bilgi gönderimi
  • Öncelikle merhaba

arkadaşlar ben bi makinanın elektiriği kesildiğinde bilgisyarım veya bi internet sitesi üzerinden bu makinanın elektiriğin kesildiğinde görebileceğim bir sistem yapacağım. bunu eski yolla yapmaya kalktığımda çok uğraştırıcı oluyor. açıkçası arduino konusunda pek bir bilgim yok bu konuda sizden yardımlarınızı isteyecektim. konunun üzerinden tekrak geçmek gerekirse

10 adet gibi bir pano var buraya gelen elektirik kesildiğinde bana bildirilmesini istiyorum (bilginiz varsa internet sitesi benim için mükemmel bir işlev olur) sadece kesildi bilgisini alabilsem yeter. bunu yaparken ben gsm üzerinden buluyorum hep yanlız yaptığım bölgelerde sıkıkla telefon çekmiyor. gps ile yapabileceğimiz bir olay varmış sanırım arduinoda.

nacizene kendi kafamda kurduğum mantıkla örneğin: elektirik varken sürekli sinyal yollasa elektirik gittiğinde sinyal kesilse internet sitesinde bu komutu çevirsek gibi
  • gps uydudan konum hesaplama yapar başka bir işlevi yoktur veri yollamaz. gsm modemlerde data servisinin adı gprs dir veri alıp yollamaya yarar. gms şebekesi olmayan yerde gprs de çalışmaz.
  • eğer arttırabilirsek sim kartın çekim kalitesini çok kolay olacağını düşünüyorum
  • peki gprs ile nasıl yapabilirim b
  • açıkçası yeni başlayanlar için çok ağır bir proje olur sadece bu işi yapacak bır proje yapmak isteyen olabılır ama bız kımseye kefıl degılız sorumluluk ustlenemeyız site olarak
  • GPS ile yapmanız mümkün değil.sim900 gsm modülü ile rahatça yaparsınız,Ufak harici antenlerle bile sinyal gücü iyi olabliyor.Altı üstü bir sms atacak.Bununla ilgili çok fazla örnek var internette.Yalnız modülü alırken Türkiye'de bir yerden almaya özen gösterin IMEI meselesi falan var diğer türlü.Hazır kütüphaneler var.AT komutlarla falan uğraşmadan kolayca sms gönderebilirsiniz.Hatta shieldleri falan mevcuttur muhtemelen.Biraz araştırın yavaştan yaparsınız.
  • Gsm Sheild kullanarak web site üzerinden bu alış verişi sağlayabildiniz mi?

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.