Arduino Unoyu Joystick olarak kullanma (UnoJoy)
  • Merhabalar,https://github.com/AlanChatham/UnoJoy Buradaki yazılım sayesinde Arduino unoyu gamepad gibi kullanabiliyorduk bende kendi direksiyon sistemimi yapmak için gerekli parçaları topladım ve birleştirdim ve bağlantıların sorunsuz olmasına rağmen Bilgisayar kartı Oyun konsolu olarak görmesine rağmen 10K lık çok turlu(Mavi) pot ile müdahale edemiyorum acaba sorun neyden kaynaklanmakta ? Bu sistemi denerken illa 3 Pot kullanmak zorunda mıyım Yani X Z Y olarak kullanmak zorunda mıyım bu sorun tek pot olmasından mı kaynaklanıyor ??
  • İyi günler. Sorunu çözebildiniz mi. Aynı projeyi bende yapmak istiyorum yanlız Arduino ya yükleme yapamadım. yardımcı olabilirmisiniz.
  • Bu konuda başka bilgisi olan arkadaşlar var mı. Yardımcı olabilecek
  • linkte guzel açıklanmış işlemler sırasıyla yapıyormusunuz.

• Hocam ben bu iki linkte verilen dosyaları indirdim dosyadan çıkan kodları Ardiuno programında kodları kontrol et dediğimde hep hata veriyordu şimdi yukarıda verilen linkteki kodu indirdim onu sorunsuz şekilde attım çalıştı pc kartı Uno Joystick olarak gördü ama hem 3 analog giriş olarak gördü hemde tek potasniyometre bağlayıp kalibrasyon ayarı yapıyorum ama 3 analog girişte aynı şekilde hareket ediyor. Kodda mı bi hata var acaba
  • diğer potları da bağlayın yada şu şekilde 3 dirençle geçici değer uretin
    a----[r1]----b----[r2]----c
  • Arduino:1.6.12 (Windows 10), Kart:"Arduino/Genuino Uno"

C:\Users\Zümra\Downloads\UnoJoy\UnoJoy-master\UnoJoy\UnoJoyArduinoSample\UnoJoyArduinoSample.ino: In function 'void setup()':

UnoJoyArduinoSample:5: error: 'setupPins' was not declared in this scope

C:\Users\Zümra\Downloads\UnoJoy\UnoJoy-master\UnoJoy\UnoJoyArduinoSample\UnoJoyArduinoSample.ino: In function 'void loop()':

UnoJoyArduinoSample:11: error: 'getControllerData' was not declared in this scope

exit status 1
    'setupPins' was not declared in this scope

This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    option enabled in File -> Preferences.

bu hata mesajına göre nerede hata vardır acaba.
  • 'setupPins' bulamıyor yada kutuphaneyi kuramadınız kopyalayamadınız gerekli yere
  • Anladığım kadarıyla benim bilgisayarda bir sorun var. Evde hata verdiği kodları iş yerindeki bilgisayarda hata vermeden okuyup gönderiyor ama burdaki bilgisayarda da başka bir sorun var. Yardımlarınız için çok teşekkürler

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.