arduino bilgisayarım görmüyor
  • önceleri bilgisayarım arduinoyu görüyordu fakat a4988 sürücülerinin yerini değiştirdikten sonra hiç birşekilde görmez oldu. klon driverlar yükledim yine olmadı. yeşil ışığı yanıyor fakat bilgisayarda hiç bir belirti yok 3 farklı bilgisayarda denedim görmüyor. bazı sitelerde kısa devre yapılması söylenmiş denemedim. 12 voltluk 2 pil ile güç beslemesi yapmıştım acaba kartı yakmış olabilir miyim. ayrıca cnc shield kullanıyorum üstünde
  • arduinoyu tek takıp deneyın ustundekı şeyleri kaldırın oyle deneyın
  • üstündeki eklentileri kaldırınca da değişmiyor hocam
  • iletişim çipinin üzerindeki yazıyı oku.(veya entegreyi biliyosan direkt) başka bir bilgisayara sadece o çipin driverini yükle.Bazen çok fazla driver yükleyince (artık çakışma mı oluyor bilmiyorum) görmeyebiliyor.
  • kartımın bozuk olduğuna kanaat getirdim yenisini alacağım hiçbir şekilde yanıt vermiyor. aygıt olarak tanımlasa bilgisayar orjinal driverini yükleyecem ama tık yok 30 liralık pahalısından alıcam nolur nolmaz

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.