Elektronik Kart Test Sistemi
  • Selam Arkadaşlar Arduino ile yeni tanıştım merak edip aldım
    http://www.robotistan.com/Arduino-Mega-2560-R3-Yeni-Versiyon,PR-905.html
    http://www.robotistan.com/Arduino-Motor-Shield-Rev3,PR-992.html
    bu ürünler elimde mevcut yeni bir uygulama yapmak istedim inş yapmak istedigim uygulama olur.
    Fazla Arduino ile bilgim yok kitaptaki uygulamaları yaptım step motor kontrolu vs.

Yapmak istediğim uygulama ;

Mevcut olan elektronik kartı kontrol etmek kart uzerınde bulunan soketlerden gerekli bilgileri gönderip alıp 2*40 displayde okumak bunlar nelerdir;

*************Göndermek istediğim bilgiler **********************

1 ; A ve B kanal olmak üzere 2 kanal kare dalga sinyal

Bu bölümün orijinal çalışma prensibi min:50 max:1200 rpm ile dönen bir motor ve motora bağlı

Heds9100 encoder ve 500 adımlık disk var

Min seviyede okuduğum sinyal :5 v 2 KHZ

Max seviyede okuduğum sinyal : 5v 48 KHZ

Sinyal gidiyor ben bunu arduinodan göndermek istiyorum iki buton ile min max seviyesi ben belirleyip ekrandan göreceğim.

2; 0-input-24 v bir giriş soketi var buraya bağlı bir potansiyometre var 0-24 arası voltaj gönderiyor yine ben bu bölüme arduinodan 0-24 v arası +/- butonları ile voltaj göndermek istiyorum up/down tarzı

3; 2 nolu adımdaki işlemin 0-5 v arası +/- kontrolü

*******************Okumak istediğim sinyaller*****************

1;U,V,W 3x48 v AC motor çıkış voltajını 3 kanal olarak okumak max 60 v AC

2;max 30 v dc 5 kanal voltaj ölçümü

3;5v 48 KHZ 3 kanal sinyal okuma

4;max 20 v 48 KHZ 4 kanal sinyal okuma

Böyle bir uygulama yapmak istiyorum devamlı tamir ettiğim kartların makineye bağlamadan arduino ile test etmek istiyorum

Gönderdiğim ve aldığım bilgileride 2*40 dıisplayde okumak istiyorum

Kitaptaki örnekleri yavaş yavaş yapıyorum bu işi nasıl yapabilirim arduino ile bu işi yapmak mümkünmüdür.

İlk defa progrlama işi yapıyorum daha önce lise çağlarında pic ile uğraşmıştım bu konu hakkında sizden yardım istiyorum ?

Yardımlarınızı bekliyorum...
    İyi çalışmalar dilerim?
  • 5V üzerinde yapacağınız tüm işlemler için örnekleme yapmanız gerekir. 24 V'ları kontrol etmek için uygun bir transistörü Arduino ile sürebilirsiniz. AC okumalarınız için de örnekleme yapmanız lazım. Arduino 'nun AC ile alakası yok. Okumak istediğiniz sinyal frekansları Arduino için uygun

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.