Leonardo SoftwareSerial Kutuphanesi ile Bluetooth Kullanarak Veri Gonderme Sorunu
  • oncelikle kullandigim ekipmanlar:

hc-06 ve arduino leonardo

bilmeniz gerekenler:

hc-06 modulu sapasaglam, gerilim bolucu ile baglandi - karta komut iletebiliyorum
    hc-06 modulunu kullanmak icin softwareserial kullaniyorum
    kullandigim pinler 11 bluetooth tx - 8 bluetooth rx
    kart sapasaglam

Arkadaslar bluetooth ile cok guzel bir sekilde leonardo ya veri gonderebiliyorum ancak leonardo dan bluetooth`a veri gonderemiyorum.

BT.println("Hello from Arduino");

misal bunu setup bolumune koydugumda gelmiyor, yada bir sart koyuyorum, sart gerceklestiginde

BT.println("Hello from Arduino");
    veya
    BT.write("Hello from Arduino");

tek tek deniyorum ama calismiyor. yukaridaki kodun BT kismini Serial ile degistirince Bilgisayardaki Serial Monitorde sorunsuz gozukuyor cikti, yani demek istedigim kodlarda bir sorun yok - zaten farkli sekillerde test ettim

Leonardo nun serial iletisiminde bir farklilik var, internette ornek arastirdim ama bluetooth ile karsi tarafa data atma ornekleri bulamadim karta uygun
  • Aslinda ayni sorun leonardo`nun tx-rx bacaklarini kullanip Serial1 kullandigimda da mevcut, hicbir sekilde leonardo`dan gonderdigim veriyi, telefon ekranindan okuyamiyorum
  • Simdi aklima geldi

BT.write("Hello from Arduino");

yerine

BT.write(123);
    BT.write('c');

gibi kullandim, string kullanmadim yani orayi yanlis yazmisim
  • Arkadaslar problemi uzun ugraslar sorucu cozdum

gerilim bolucu baglantisin kaldirdim, bluetooth`un rx pinine bagliydi , tum baglanti dogru, neden o sekilde calismadi anlamiyorum

http://i.hizliresim.com/Xdo8ZD.png

resim bana ait degil

elimde logic level convecter var ama nasil kullanicam bu sefer onu bilmiyorum

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.