24C256 eeprom
  • Herkese merhaba, iyi çalışmalar.

Projem gereği bir web arayüzü oluşturup bu arayüzü Arduino'da çalıştırmam gerekiyor. Png uzantılı imgeleri ve html dosyasını harici eeproma (24C256) yazıp, eepromu server olarak kullanmak istiyorum ama dosyaları eeproma nasıl atarım tam olarak bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan ve daha önce böyle birşey yapmış biri varsa yardımını rica ediyorum.

İlginize teşekkür ederim.
  • arduino ıle web sunucu yapacaksanız grafik kullanmamanızı tavsıye ederım sayfa boyutlarınızda cokkısa olmasında fayda var. 24c256 ye birşeyler yazmayı okumayı deneyın oncelıkle.
    şu şekilde bır arama yapıp orneklere bakarsınız
    https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=arduino+image+to+bin
  • Teşekkür ederim araştırıcam. Grafik olarakta Paintte sadece sağa sola yukarı aşağı ve birkaç tane kare kutucuk çizdim deneme amaçlı. Bunlar bana problem yaratır mı?
  • toplam içerikte 1-2k yı geçmiyorsanız başa çıkar sanırım. siz bir normalini yapın görün bence, grafik çalışmalar işin kozmetik tarafı. sayfada arduino ıle okudugunuz bir değeri yayınlayın gerisi gelir.
  • Tamam deneyeceğim. Teşekkür ederim yardımınız için.
  • merhaba
    Arkadaşınkine benzer uygulama bende yapıyorum.Web server üzerinden bilgi alışverişini gayet güzel gerçekleştirdim.Bende web servere grafiksel resimler eklemek istiyorum.Fakat başarılı olamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.