Vize Sorusu, TFT Ekranla ilgili
  • Merhaba.

Biraz kendimden bahsedecek olursam elektronik haberleşme teknolojileri bölümü öğrencisiyim, anadolu lisesi çıkışlıyım.

Mikroişlemciler dersinde arduino görmekteyiz. Bir yıl önceki vize sorularına baktım. Hocamız yalnız iki soru sormuş. Birini yaptım ancak ikinci soru için pek bir mantık yürütemedim.

Soru şu şekilde:

Bir başka devrede çalıştığını gördüğünüz TFT ekranı kendi arduinonuza bağladınız, aynı programı yüklediniz; ancak ekranda hiçbir yazı-şekil göremediniz. Bunun sebeplerini maddeler halinde yazınız?

Aklıma sadece kütüphaneye eklenmediği olasılığı geldi. Başka ne olabilir?
  • Arduino modellerinde spi pinleri farklılık gösterebilir tft spi haberleşmesi kullanıyor belki bu tarz bir problem de olabilir
  • arduinoda kodlar açık text kod bunu compile etmeden diğer arduinoya yuklemek için en azından bir compile etmek gerekır. bu işlemde hata kodundan kutuphane eksıkse tamamlanır çalışır hale gelebılır. elde hex kod varsa hıc sorun olmadan çalışması lazım. dedıgınız gıbı kutuphane problemı varsa cıkar ortaya.
  • Çok teşekkürler. Bir kısım ipuçları oluştu kafamda.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.