Arduino hatası ?
  • Arduino:1.6.12 (Windows Vista), Kart:"Arduino/Genuino Uno"

C:\Program Files\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware C:\Program Files\Arduino\hardware -tools C:\Program Files\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries C:\Program Files\Arduino\libraries -libraries C:\Users\computer\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -vid-pid=0X2341_0X0043 -ide-version=10612 -build-path C:\Users\computer\AppData\Local\Temp\arduino_build_809126 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude.path=C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\computer\Documents\Arduino\sketch_jan01a.a\sketch_jan01a.a.ino
    C:\Program Files\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware C:\Program Files\Arduino\hardware -tools C:\Program Files\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries C:\Program Files\Arduino\libraries -libraries C:\Users\computer\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -vid-pid=0X2341_0X0043 -ide-version=10612 -build-path C:\Users\computer\AppData\Local\Temp\arduino_build_809126 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude.path=C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\computer\Documents\Arduino\sketch_jan01a.a\sketch_jan01a.a.ino
    Using board 'uno' from platform in folder: C:\Program Files\Arduino\hardware\arduino\avr
    Using core 'arduino' from platform in folder: C:\Program Files\Arduino\hardware\arduino\avr
    Detecting libraries used...
    "C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10612 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\Program Files\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino" "-IC:\Program Files\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standard" "C:\Users\computer\AppData\Local\Temp\arduino_build_809126\sketch\sketch_jan01a.a.ino.cpp" -o "nul"
    Generating function prototypes...
    "C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10612 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\Program Files\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino" "-IC:\Program Files\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standard" "C:\Users\computer\AppData\Local\Temp\arduino_build_809126\sketch\sketch_jan01a.a.ino.cpp" -o "C:\Users\computer\AppData\Local\Temp\arduino_build_809126\preproc\ctags_target_for_gcc_minus_e.cpp"
    avr-g++: error: CreateProcess: No such file or directory

exit status 1
    Error compiling for board Arduino/Genuino Uno.

Resim:http://i.hizliresim.com/zn8Dn9.jpg

Kurarken ArduinoUno.inf seçin diyo bi yerde drivers klasörünün altında yokki o

yeniyim daha yardım ederminiz ,Arduino R3 uno , atmega 328p
  • programların yedeğini al. herşeyi kaldır sil
    şuradan tekrar indir kur. https://www.arduino.cc/en/Main/Donate
    (JUST DOWNLOAD) linkinden indir tekrar kur.
  • Formatladim indirdim ordan olmadi ayni hata verdi
  • L ledi durmadan yanip sonuyo .ne kurmaliyim hangi kutuphaneyi kurmaliyim .pır sensor kullanacaktim .
  • Port yolunu seçtim arduino unoyuda seçtim menüden olmuyo
  • Bu dügme ne işe yariyo
  • dugme resetleme ıcın programı baştan başlatır.
    arduinoyu usb ye takın, arduino ideyı acın bılgısayarda ve serıal monıtorde bır port seçin ve ayrıca arduino modelını de seçin. orneklerde led blink ornegını çalıştırıp arduino ıcıne yukleyın led yanıp sonecektır. programda delay daki sayıları değiştirerek led yanıp sonme surelerını yarıyarıya düşürüp ayarlayın ve tekrar yukleyın. bunlar hatasız çalışıyorsa buldugunuz kodun elınızdekı arduıno modelıne uygunmu onu da araştırın. hatasız compıle olmuyorsa kutuphanelerı LIB altında kurulması lazı onu yapın tekrar deneyın. acele etmeyın duzenlı ve dıkkatli olun her zaman tek bır değişiklik yapıp ılerleyın
  • Olmuyo buna benzer hata alan yokmu hiç xp yüklesem derlermi acaba hazır örnek kodları bile derlemiyor .
  • Tamamdir çözüldü .1.0.6 sürüm ide yi indirmek lazimmiş vista için .
    Herhangi bir hoparlörle alarm verdirebilirmiyiz pır sensörle yoksa illa buzzer mı lazım
  • buzzer kendınden duduk oldugu ıcın 1khz de ses çıkarır. hoparlor bağlayınca ses duymazsın tone() komutu ıle bışeler olur belkı hoparlor dedıgımde basıt kulaklık olabılır arduıno cıkışı hp surmeye yetmez
  • Konuyu hortlatıyorum ancak bir arkadaşım da benzer sorun oldu , sorunu şöyle çözdük ,

PC tarafında gelişmiş ayarlar-> çevresel ayarlar kısmından
    GCC_EXEC_PREFIX% bulunan path kısmını komple silip , tekrar başlattık.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.