arduino genel
  • arduino uno ile ethernet shild i gerçek anlamlı bir projode kullansam örneğin bir motor durduğunda haber verecek sistem olarak, verim alabilirmiyim herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım birde çalışma sıcaklığı kaç dereceye kadar.
  • Çok ayrıntıya girmezsen sağlıklı çalışır.
    Motoru on off yaparsın durum kontrolü,ortam sıcaklığı bunların hepsi sorunsuz çalışır.
  • fazla bi ayrıntı olmazda ortam sıcak olabilir arduino dayanır mı acaba kafamda o soru var.birde orjinal veya klon olması çok fark ettirir mi
  • sadece bi röle çekip bıraktığında bana meil gönderecek bi program ama devamlı enerjiye bağlı olması durumunda arduinonun dayanıp dayanamayacağı benim tek sorunum bi sorun olur mu olmaz mı onu bilemiyorum
  • deneyin görün derim, adaptöre bağlıyken günlerce çalışabilir sorun çıkmaz. sıcaklık sınırları onemli 80 dereceya yaklaşmaya başladığında sorunlar çıkar
  • teşekkürler. Peki klon veya orjinal kullanmam fark ettirir mi
  • günlerce çalışır derken örneğin 1 yıl gider mi
  • donanım olarak uzunsüre çalışır. sorunlar yazılımda çıkar kıtlenme olur genelde iyi test etmeniz lazım.
    klon ürünler bazen fark etmiyor sorunsuz da çalışabiliyor. ilk başlangıçta klon ürün düzgün çalışmışsa sonradan pek sorun çıkmaz. bence siz projeye odaklanın onu bitirin bunlar önemsiz sorunlar
  • projem hazır program hazır herşey hazır sadece uygulama kısmı kaldı şuan hiç bir sorun çıkarmıyor ama dediğim gibi devamlı adaptöre bağlı kalacak ve günde ortalama 15 meil atacak fazla ünite olduğu için 40 tane falan ayrı ayrı arduino bağlayacam verim alamaz da o kadar maliyet boşa gider diye tek korkum bide yazın 60 dereceye yaklaşır sıcaklık başka bir sorun yok şuan
  • Sana tavsiyem önce 2 veya 4 adet olarak çalıştır testini yap verim alırsan sayıyı arttır
    önce kolonlarla denè ucuz olur.
    Sıcaklık 60 derce olması sorunun olma olasılığı yüksek ona çözüm bulmalısın.
    Birde bukadar veriyi nereye çekeceksin orada yoğun veri trafiği olacak dikkate almalısın.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.