Arduino ile step motor ve pnömatik silindir kontrolü
  • Merhabalar,

2 adet step motor ve 3 adet pnömatik silindir bulunan hazırlamış olduğum bir düzeneği aşağıdaki hareketleri yaptırmam
    elimde bulunan Arduino Uno, Mega 2650, sensor sheild v5.0, 2 adet two relay modul, cnc sheild ve easy driver motor sürücüleri ile mümkün müdür? Başka ekipmanlara da ihtiyacım olur mu?

Yapmak istediğim düzenekte hareketler sırasıyla;

1. 1 nolu step motor bağlı olduğu sensörden durma sinyali gelinceye kadar dönme hareketi yapacak
    2. 2 nolu step motor 36 derece dönecek
    3. 1 numaralı silindir itme çekme yapacak.
    4. 2 numaralı silindir itme hareketi yapacak.
    5. 3 numaralı silindir itme çekme hareketi yapacak.
    6. 2 numaralı silindir çekme hareketi yapacak.
    7. 3 numaralı silindir itme çekme hareketi yapacak.

Bunlar bitince işlem başa dönecek ve bu şekilde devam edecek.
  • adım adım ılerleyin ıhtıyaca göre malzemeler bellı olur. step motorları sağlıklı şekilde surmeyı deneyin sonra piston hareketleri var onları nasıl suruyorsanız onları kontrol etmeyi daneyın
  • İlginiz için teşekkür ederim. Yapmak istediğim sistem mekanik olarak hazır. Bugün step motorları çalıştırmayı deneyeceğim. Daha sonra silindirlere röleler ile hareket vermeyi deneyeceğim.
    Bunlar için tek bir kart yeterli olur mu , olmaz ise birkaç tane kartı birbiriyle bağlantılı nasıl çalıştırabilirim onu bilmiyorum.
  • deneyerek anlaşılacak sanırım, yetmesi lazım uno nun ve ustundeki kartlar elınızdeki malzemelerın hepsini suruyormu ve hepsı bır arada sorunsuz çalışabılecekmı onu test edebılmenız lazım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.