arduino android bluetooth ve akım sensörü
  • arkadaşlar bende arduino uno r3 , acs712 akım sensörü , tek kanal 5 volt röle ve hc 06 bluetooth modül var fakat androit ile lamba takıp söndüreceğim ve lambanın harcadığı akımı androidde göreceğim şekilde bir yazılıma ihtiyacım var yardım edermisiniz proje ödevim ve benim arduino yazılımı ile ilgili bir bilgim yok yardım ederseniz sevinirim
    şimdiden teşekkürler yardım edenlere...
  • proje ödevleri güzeldir,
    amaçları öğretmektir,
    umarım öğrenerek yaparsın ileride kullanırsın.
    sen başla ben yardımcı olurum
  • Çok saolun röle ile yakmaya kadar kısmı çözdüm falan akım sensörü nü Bluetooth ile telefona yazdırmada sıkıntı yaşıyorum onu anlayamadım.
  • Öyle bütün elemanları bağlıyım, hepsinin kodunu birden yazıyım dersen bitmez bu proje benden söylemesi.

Önce akım sensörünü tak ve akım okumaya çalış. Bakalım okuyabiliyor musun
  • Akım sensörüyle arduino devresi kuran birini hiç görmedim hocalarlada görüştüm videolarda izledim fakat yapanı görmedim
  • Bide açıklıyayım size bizim normalde c dilini bu sene görüyoruz ve daha çok başındayız mecburen yardımsız yazamıyoruz
  • akım sensörün acs712 ise bildiğim kadarıyla tarif edeyim..proje zamanı geçmişte olsa belki işine yarar..

bu acs712 nin 3 bacağı var... +,- ve analog değer 5 volt ile kullanırsan akım çekilmediğinde 2,5 v seviyelerinde oluyor çıkışı.. sen bunu arduinoda analog inputa bağlayacaksın ve okuyacağın değer ortalama 512 civarlarında olacak

akım çekmeye başladında bu değer akım çekilen cihazı bağladığın yöne göre(+ - yada faz notr yönleri yani) 0 a yada 1024 e doğru değişim gösterecek. okuduğun bu değeri map layarak 0-255 arası okuma yapmayı sağlayabilirsin.

burdaki 0-1024 arası değer ise kullandığın mikroişlemcinin adc çözünürlüğüne bağlı olarak 0-2048,0-4096 arası olabilir...

ve çekilen her amper başına yanlış hatırlamıyorsam 5a lik versiyonu için 0,8mv değişim oluyordu ..neyse bu detaylar acs712 nin datasheetinde mevcut ordandan bakabilirsin ..

okuma değerini 0-255 arası bi değer çevirip bir değişkene yükleersen eğer..

ister bluetooth ister ethernet ister seri port canın nasıl isterse öyle gönderirsin..
  • Ama benim sorunum yazılımda abi yazılım yazmayı bilmiyoruz ve birçok kişiye sordum adını bile duyan yok
  • Bana sadece akım sensörünü android e yazmayı anlatsanı yeterli o yazılım lazım sadece
  • arduino acs712 diye aratın kodu bağlantısı geliyor bırını deneyın kodları bırebır kullanın sonuç alırsınız çokda zor degıl arduıno kodu ne berberler ne kasaplar ne avukatlar oturup yapıyor bıseler sız de yapabılırsınız.
  • Çok saolun bide öyle deniyim

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.