Aynı anda iki step motoru çalıştırma
  • Aynı anda iki step motoru çalıştırmam gereken bir proje var fakat ikisi aynı anda değil sıra ile çalışıyor. Sorunu kodla çözmek istiyorum ne yapılabilir?
  • delay ları kucult ve sayaçla hallet
  • teşekkürler.
  • Aynı sorun bende de var millis ve timer komutlarını kesmeleri bir türlü çözemedim. Step motorun biri tam tur dönene kadar diğer step motorun komut satırınında çalışmasını istiyorum.Bir nevi 2 eksen kontrol yapmak istiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
  • step motor zaten adım adım çalışıyor bır adım at diğer işlere bak
  • eğer step motorların dönmesinde zamanlama çok önemli ise bir arduino ile sadece bir step motor sürülmesi gerekir. yok zamanlama çok önemli değil derseniz, @okoman ın dediği gibi bir adım at diğer işlere bak yapılabilir.
  • yada timer kullanmışsın zaten her tımer event oldugunda motorlara bırer step attır fazla değil birde motor step atması gerekıyormu onu da kontrol et yeter boylece ıkı motorda senkron olur.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.