Kutuları renklerine göre ayıran konveyör
  • Arkadaşlar merhaba. Makine mühendisliği son sınıf öğrencisiyim ve bu dönem tez alıyorum. Son anlara bıraktığımız için biraz istemediğimiz bi tez oldu bu yüzden pek bi bilgimiz yok. Yapacağımız proje konveyör üstünde giden kutuların sensör önünden geçtikten sonra renge göre konveyör hattında sağa sola kaydırılması. Bu işi arduino uno ile yapmam gerekiyor. Bi step motor kullanıcam ve tek yapması gereken sensörün belirlediği renge göre +60 -60 açı yapması. Ve açıyı yaptıktan sonra bir süre bekleyip sonra kendini sıfıra geri çekmesi. Bunun için yardımlarınızı bekliyorum
  • yeteri kadar servo ve renkleri ayıracak renk sensoru modulu ıle uno alıp ılk denemeleri yap mesela servoyu ıstedığin açıya getırme gibi daha sonra renk sensoru ıle ılgılı deneme yapın seçilecek renkleri ayırt edebilmesi lazım. en son bunları birleştirirsin bu yazdıklarımı google da arattıgınde 10bin tane fılan ornek kod geliyor 1 haftada yaparsınız sıfırdan öğrenerek.
  • http://howtomechatronics.com/projects/arduino-color-sorter-project/
    Abi bak burda var ama yabancı siteden.translateden çevirirsin artık kolay gelsin ;)

• bu videonun orjinalini bulabilirsen yorum kısmında kodları paylaşmıştı şimdi baktın bulamadım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.