kendini iptal eden buton yapımı
  • elimde 3 tane limit switch ve 2 motor var. 1. limit switch motoru çalıştırıyor motor dönüyor ve 2. limit switche değince duruyor. buraya kadar sıkıntı yok. Fakat tekrar moturu çalıştırmak istersem 1. limit switch'e bassam dahi 2. limit switch motoru durduruyor. bu sorunu nasıl çözebilirim. 2. limit switch 1. motoru durduğunda 2. motoru çalıştırıyor 2. motor dönüyor 3. limit switche dokununca 2. motor da duruyor.

Daha önce internette buton uygulamalarını incelerken bir sayaç yazılımı görmüştüm. Butona basıldığında sayaç bir artıyor sonra buton kendini inaktif yapıyor. Butona basılı tutsanız dahi sayaç artmıyor. butondan parmağınızı çekince tekrar kendini aktif hale getirip basma komutunu bekliyordu. Böyle bir uygulama işime yarar fakat yazılımı tekrar bulamıyorum :(

Yardımı dokunan herkese şimdiden teşekürler
  • int st = 0;

Void loop();

if (but1 == HİGH);
    {
    digitalWrite(mot1, HİGH);
    st=1
    }

switch (st)
    {

case 1:
    İf(but2 == HİGH)
    {
    st=2;
    }
    break;

case 2:
    İf(but2 == LOW)
    {
    digitalWrite (mot1, LOW);
    st=0;
    }
    break;

}

İnternet'te yaptığım araştırmalarda böyle bir çözüm buldum ama denemedim. çalışacak gibi duruyor. Daha pratik önerisi olan uzmanların tavsiyelerini bekliyorum.
  • şu destursuz reklamları da kesecem haberın olsun.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.