Arduino duman sensör projesi
  • Arkadaşlar ben arduino işine ilk defa başladım duman sensörü yapacağım sadece sensör algıladığı zaman ses ışık yanması yerine başka biryere sinyal gönderebilir miyim yani sensör çalıştığı zaman diğer odaya ışık yanacak ama kablosuz olacak sizce mümkün mü? neler gerekli
  • Mümkündür. Öncelikle duman dedektörünü algılamanız gerekir. Eğer dumanı doğru bir şekilde algılarsanız gerisi kablosuz data aktarmaya kalır ki orası basit bir işlem.
  • ismi mq ile başlayan sensörler var. ucuz ve kullanışlı. mq -2 karbonmonoksit lpg ve duman için kullanabilirsiniz. bu aralar bende kurcalıyorum bu sensörleri.
  • herşey hazır arkadaşlar sadece bana bağlantı ve kod kısmında yardımalra ihtiyacım var bu konuda yardım edebilecek bir kişi ve nerden ulaşabilirim
  • bağlantı işini ve başlangıç kod işini malesefki kendin bulman gerek. Bir datasheet okur biraz araştır bakalım dünyada bu sensörü ilk kullanıyor değilsin ki. Vardır elbet senin geçtiğin yollardan geçenler.
    Kodda takılırsan yardımcı olmaya çalışırız
  • Sensörü tek başına çalıştırabiliyoum orayı aştım ama haberleşme sıkıntım var o konuyu nasıl halledebiiliriz

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.