mini sumo robotu
  • öncelikle herkese iyi akşamlar lise elektrik-elektronik bölümü üçüncü sınıfım hocalarımız proje ödevi olarak bize mini sumo robotu yapmamızı söylediler ama biz hangi arduino kartı çeşidini kullanacağımızı ve nasıl proglamlayacagımızı bilmiyoruz bu konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
  • mini sumo robotu ne yapar?
    Siz mini sumo robotuna ne yaptırmak istiyorsunuz?
  • dhyo denilen bir pist içindeki rakibini dışarı atmasını sağlamak (pistin içi siyah kenarlarında beyaz bir çizgi var sensor kullanarak bizim robotun dışarı cıkmasını engellemeye çalışıcaz) ilginiz için teşekkür ederim
  • genelde hazır mini sumo donanımları satıyorlar ustunde motoru tekerı ve motor kontrolu olur siz ustune bır arduıno takrsınız ve programlarsınız bu tip bir kıt almaya çalışırsanız daha az problem cozersınız.
  • o kitleri biraz araştırdım ama onlara göre birazdaha üst segment bişey yapmayı düşünüyoruz yarışmalarda derece alıcak tarzda

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.