Başlamak için hangi seti önerirsiniz?
  • Ben senin yerinde olsam ve arduinoya başlamaya karar versem. Böyle kit almaktansa oturur ne tür projeler yapacağıma karar verirdim.
    Tabi olmazsa olmaz malzemeler de var.
    Örneğin bir LCD ekran, her projede kullanılabilir her projeye uyarlanabilir. Bunu al kesinlikle.İlgilendiğin sensörlerden al sıcaklık olsun mesafe olsun ışık olsun duman olsun.
    Motor ileride kesin kullanacağın birşey ufak çaplı bir motor al.
    Yani demek istediğim hobine göre malzeme al. He illa başlangıç setlerinden alıcam dersen onu da al :) elektronikte boşa para harcamak yoktur. Öğrenmek vardır.
  • Bu setlerde hemen hemen kullanabileceğim herşey var ama normalde parçaların fiyatlarını tek tek bilmediğim ve hangi sette en çok kullanılan parçaları bilmediğim için sorayım dedim :D eğer set almak da mantıklıysa bunlardan hangisini önerirsiniz? (tabi ayrıca avometre adaptör de alacağım)
  • hobidevrenın setını begenmedım. 86 parça olana gerekyok. diğerlerınde fark yok gıbı 104 parça olanda role var diğerinde yok ama yerıne ne koymuş çıkarmış anlamadım. verdikleri jumper kabloları zaten lcd yı bağlayınca bıtecek 8-10 kablo orada bıtecek. ceşitli renkli jumper kablolardan da al. transıstorlerden 1 er tane vermiş bunlar anında bozulack şeyler ogrenırken toplu alınca tanesi 1 tl bıle etmez ama kargoyla 1 tane alsan 20 tl paran gıder
  • Röleyi çıkarıp trimpot eklemiş hangisi daha işe yarar?
  • role 24v luk koymuş 12 ıle beslersen role duzgun calısmayabılır 24v ıle beslemen lazım. trımpot mu rolemı lazım sen karar ver role ıle 220v luk bır lambayı cıhazı acıp kapatabılırsın.
  • Bence setini kendin yapmalısın şahsen ben ilk etapta üç beş led ile bir uno almıştım. dahasında yapacağım projeye göre sensör shield her ne ise ona göre satın alma yaparım.
  • tek tek satın alsam daha pahalıya geliyor :/ normalde avometre adaptör breadboard set ile 103 tek tek denesem daha 5 6 parça gerekirken bile 103 oluyor bi şeyi mi yanlış yaptım daha çok bilgim yok çünkü

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.