Arduino Kartları Hakkında
  • Selamlar,
    Arduino ürünleri (UNO dan YUN a kadar tüm modelleri kastediyorum) 7/24 çalışabilecek altyapıya sahip midirler? Bunu şundan soruyorum; gerek endüstriyel bazlı uygulamalarda gerekse bazı laboratuvar deneylerinde günlerce süren ölçümler yapmak gerekebiliyor. Bu bağlamda bu kartlar tasarımları gereği non-stop diyebileceğimiz 7/24 çalışma performansına sahip midirler? Bazı uzun süreli uygulamalarımda örneğin LCD ekranda sıcaklık değeri okurken bir süre sonra ekranda abuk-sabuk karakterlerin oluştuğunu görmeye başlıyorum. Halbuki sistem doğru çalışıyor ama ekran ölçüm değeri yerine anlamsız karakterler veriyor.Tabi sistemi aç-kapa yapınca her şey düzeliyor. Diyeceğim o ki, bazı kritik prosesler için (öyle kritik ki ölçümün kesintisiz olması için UPS destekleri bile var) Arduino kartları sağlıklı seçim midir? Teşekkürler..
  • donanım çalışsa bile yazılımlar yeteri kadar test edilmeden bu soruya cevap vermek zor. kesintisiz çalışma bir butunluk içerir beslemesinden tum io ların esd ve prazitk korumalarını yapılmış olması gerekir. normalde şu hali ile endustrıyel veya çalışma ortamlarındaki parazitlere açık ve korumasız satılıyor. prototip amaçlı kullanılabılır ama son urun için uygun değil çoğu zaman. hobi amaçlı olabilir.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.