Canlı Yayın -Sohbetleri
  • Herkese selam, 15 tatilde sektörden 15 ayrı kişiyle , 15 ayrı günlerde, 30 dakikalık canlı yayınlar yapmayı planlıyorum.Canlı yayının amacı özellikle Elektrik Elektronik Mühendisliğinde öğrenim görmekte olan kişilerin ,sektörden alanında uzman kişileri dinleyerek
    Nasıl başlamalıyım ?
    Bu meslek ne yapar ? Ne eder ?
    Gömülü sistem ,donanım , güç elektroniği , arm , iot gibi konularda kendimizi nasıl geliştiririz tarzında sohbetler.Tabi bu esnada sorular sorabileceksiniz.
    Şu an bir liste hazırlığındayım , sizin de olum listede şu şu kişilerde olmalı dediğiniz , takip ettikleriniz ona sormak istedikleriniz varsa ,belirtirseniz sevinirim.

Yayınlar youtube kanalımda gerçekleşecekler
    Şuraya kanal linkini atayım
    http://bit.ly/20xLkty
  • elektronik maalesef ülkemizde öyle pek de kimsenin ilgisini çekmeyen bir konu, bu bölümün öğrencileri bile çoğu zaman şu bölümü bitireyimde nasıl biterse bitsin gözüyle bakıyorlar. forumda görüyoruz ödev almış, son gün gelmiş, acil başlığıyla şunun bağlantısını nasıl yaparız, kodları nasıl yazıcaz benzeri sorular soruyorlar.

halbuki durum gerçekten çok ciddi, teknoloji çığ gibi büyüyor, ve memleket olarak altında kalacaz, bu gelişime kayıtsız kalma hatasını bizim ecdadımız yapmış, bir zamanlar yedi divana hükmeden devletimiz varken, şimdi elimize kalan bir avuç toprağı korumak için hergün canını feda insanlar var.

bakın kendimden örnek vereyim (kendimi övmek değil amacım yanlış anlamayın) ben maden mühendisliği bölümünü bitirdim, işimi elime aldım, evlendim hatta birkaç ay sonra Allah nasip ederse çocuğum olacak. bölümüm mühendislikler arasında belkide bilgisayara, elektiriğe, yazılıma en uzak bölüm. Dün gece ve fırsat bulduğum her gece saat 02:30 a kadar, zamanımı bu işi öğrenmeye harcıyorum. Malum türkçe pek kaynakta yok, bir yandan ingilizce (veya herhangi bir dil) bir yandan bu işin eğitimini almamanın eksikliği yani temeldeki boşluklar (en çok bu sorun oluyor) canım çıkıyor. bir yandan bunun maddi külfeti her ay maaşımın bir kısmını genelde çinden - ordan, burdan yeni modülleri almak için harcıyorum (ptt memuru artık kapıya gelmekten sıkıldı telefon numaramı aldı kargo geldiğinde telefon açıyor kardeş kargon var gel al diye). Toplamda bu işe yatırdığım para belki 10 binliraya yaklaştı.

Bazen düşünüyorum "lan ben mecburmuyum arkadaş kendime bu zulmü yapmaya, banane kim yaparsa yapsın diyorum. zamanımı paramı enerjimi ailemle harcayım." deyip bırakıyorum. Sonra bişey oluyor, dönüyorum başa.

Toparlayım, volkan kardeşim yaptığın iş memleket için büyük bir hizmet kanalını zaten uzun zamandır takip ediyordum. Hatta ESP modülüyle ilgili ilk videondan bulmuştum seni sonra öğrendim forum üyesi olduğunu. (o videonun 5000 izlenmesi organik değil çoğu benim haberin olsun:)

Sana destek için bilmiyorum abone olmaktan başka elimizden ne gelir, yapabileceğimiz birşey varsa mesaj atman yeterli. Takipteyiz katkılarından dolayı teşekkürler...
  • Merhabalar cümlelerin teşekkürler. Umarım faydası olmuştur :)
  • bilgisayar muhendisligiyle ilgili boyle cok kanal var ama elektronik hic mi hic yok. ben takip ederim. zaten talep icerikten sonra yavas yavas olusacaktir.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.