rs232 ile arduino dan hmi ekrana bilgi göndermek
  • rs232 , arduino , hmi
  • arduino ile sesnsörden aldığım ivme bilgilerini rs232 ile hmi ekrana yazdırmak istiyorum..bununla ilgili tam olarak ne yapabilirim?
    Yardımlarınız için teşekkürler.
  • sendeki modul hangisi 4 pinli VCC, TX, RX, GND olan mı? öyleyse eğer sendeki modülün kütüphanesini indirip library klasörüne at örnekleri bir atmayı dene, örnek başlarındaki /* tagları */ arasında açıklama kısmında TX RX hangi pinlere bağlayacağını söyler muhtemelen.
  • bendeki hmi ekran endüstriyel bir ekran .weintek in mt8071ie modeli.ekranı programlamak için easy builder pro kullanılıyo. biz bu programda okuma yapmak istediğimiz adresi girebiliyoruz.. konuyu şöyle düzelteyim.. benim arduinodaki bilgiyi okumam için hmi ekranda bir adres belirtmem gerek..ben de şunu bilmek istiyorum.arduinonun rs232 için serial pinleri yani rx ve tx pinlerinden göndereceğim bilgiyi arduinoda hangi adreste tutuyorum.bunu bilmem lazımki hmi ekranda adresi belirtip okuma yapayım..(not: rs232 9 pinli bağlantısında sadece rx tx ve gnd pinlerini kullanıyorum.)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.