YUN İletişimi
  • Merhabalar,
    YUN modeli aynı anda hem ethernet üzerinden hem de WiFi üzerinden veri aktarabiliyor mu? Ben sadece birinden birini gözlemleyebildim. Örneğin WiFi için 192.168.240.1 IP adresini verdim, Ethernet için 192.168.240.2 IP adresini verdim. Gelişmiş ayarlarda en son hangisinde ayar yapıldıysa sadece onu baz alıyor gibi bir durum var. Yani ethernet ise ethernet ile bağlanılıyor, WiFi ise WiFi. Farklı IP leri olmasına rağmen canım isteyince WiFi den canım isteyince Ethernetten bağlanamıyorum. Deneyimi olan?
  • Problemi çözdüm,

PC nin Ethernet bağdaştırıcısının IP ayarını 192.168.250.10 yaptım, YUN un ethernet IP ayarını 192.168.250.1 yaptım. YUN un WiFi IP ayarını 192.168.240.1 yaptım. Böylece çakışma olmadan ister ethernet ister WiFi üzerinden kontrol panele erişebiliyorum. Tabi bu ayarları YUN un gelişmiş ayarlar sekmesinde network altındaki edit menüsünden yapabiliyorsunuz. IP yi statik olarak seçmelisiniz..

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.