ESP8266 Web Server
  • Merhabalar,
    ESP 8266 yı AccessPoint olarak ayarladım ve bu sayede belli bir statik IP ye sahip olmuş oldu. Şimdi istediğim şey, ESP 8266 nın bağlı olduğu Arduino UNO daki sıcaklık sensörünün değerlerini WiFi üzerinden direkt UNO ya bağlanmak kaydıyla izlemek. Yani browser a IP yi yazacağım ve sıcaklık değerini göreceğim.

İncelediğim linkler ve örnekler hep ESP8266 nın mevcut bir yerel ağa bağlanarak o ağ üzerinden erişimini sağlıyor. Bense bir ethernetshield a bağlanır gibi ESP8266 kanalıyla UNO ya bağlanmak istiyorum. Bununla ilgili kütüphane ve web server örneği var mı? Ben bulamadım…
  • esp8266 ya bağlandıktan sonra ıcıne kurulu olan web sunucunun ip adresini telefondakı veya bılgısayardakı tarayıcıya girin sayfa gelir.

https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=esp8266+webserver

https://create.arduino.cc/projecthub/ROBINTHOMAS/esp8266-esp-01-webserver-7248ca
  • Teşekkürler, ancak problemim tam da bu. Demişsiniz ya "içine kurulu olan web sunucunun" ..İşte ben bunu kuramıyorum. Ne kadar örnek incelediysem, hepsinin kod içeriğinde ESP8266 nın bir SSID ye belli bir şifre ile bağlanmasını içeriyor.
  • Merhabalar,

Verdiğiniz linkleri inceledim. Ancak mesele şu; Benim bildiğim, bir donanımın 1 adet kütüphanesi olur. Verdiğiniz linklerdeki kütüphaneler hem birbirinden farklı hem de Arduino IDE si ile uyumlu değiller. Sanki önüne gelen kütüphane yaratmış gibi..Hata veriyor. Bağlantı sorunum yok. AT komutuna OK alıyorum, Cihazı AP olarak ayarladım ve MAC adresi ile IP sini de alıyorum. Yani donanımsal bir problem yok. Ama hiçbir linkte direkt bu ESP8266 ya ait çalışan bir kütüphane bulamıyorum..Örneğin kimisinde < WiFi.h > şeklindeyken kimisinde < wifi.h > oluyor. Bu büyük-küçük harf değişikliği bile hata yaratıyor.Onu da geçtim kimisinde < ESP8266.h > gibi bir kütüphane varken kimisinde < ESP8266WiFi.h > şeklinde tanımlamış. Bu kıytırık modül için çok fazla bilgi kirliliği var. Eğer bu donanımın "gerçek ve bir adet" kütüphanesi varsa açıkçası direkt bunun linkini arıyorum. Verdiğiniz linklerdeki Server örneklerini çalıştıramıyorum çünkü kütüphane hatası veriyor...
  • AT komutlarıyla yurutulen firmware için bır cok versiyon var module hangisi yuklenmişse onu bulmanız lazım. birde direk arduino ideden esp8266 ıcın kendınız kendi sdk sı ıle istersenız yenı bir firmware yazabılecegınız ımkan var ve arduinodan cok daha fazla guclu bır yapı kurabılırsınız arduinoya bıle ıhtıyacınız yok ozaman zadece 3-4 pin kullanmak mumkun. bugun spi grafik ekrandan pwm motor ve led suruculere kadar herseyı port etmişler. esp8266. com dakı forumdan araştırma yapın. oradaki AT komut setlerı ve fw ıle ılgılı kaynak dokuman bulmanız daha kolay olur. birde volkan unalın youtube kanalına bakın işinize yarayacak cok dokuman var orada

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.