ESP8266
  • Merhabalar,

En basit olan ESP8266 ( (hani şu piyasada 20-25TL ye satılan modül var ya o) ) ile ilgili çalışmalarım başarısız bir şekilde devam ediyor. Sormak istediğim şey şu; Bu modülü Arduino UNO ile AT komutlarını kullanabilecek şekilde bağladım.Buraya kadar sorun yok. Kart yöneticisinden ESP8266 ile ilgili bir yükleme yaptım ve gelen listedeki ürünleri üşenmeden aşağıda yazdım Sormak istediğim şey şu, UNO ile ESP8266 bu şekilde bağlı iken ben hangi kartı seçmeliyim? Mantıklı olan hepsinde denemeler yaptım ancak en basit bir Bylink komutunu bile yüklemede eeprom hataları alıyorum. Amacım çok basit. Bir UNO yu bu modeül sayesinde WiFi AP haline getirmek. Ne kadar link varsa inceledim. Olmuyor, olmuyor.... (Bu aradayüklerken Tx-Rx i bazen çıkarıyorum bazen çıkarmıyorum, yani ikisini de denedim); Kartlar;

-Generic ESP8266 Module
    -Generic ESP8285 Module
    -ESP Duino (ESP-13 Module)
    -Adafruit HUZZAH ESP8266
    -ESPresso Lite 1.0
    -ESPresso Lite 2.0
    -Phoenix 1.0
    -Phoenix 2.0
    -NodeMCU 0.9 (ESP-12 Module)
    -NodeMCU 1.0 (ESP-12E Module)
    -Olimex MOD-WiFi-ESP8266(-DEV)
    -SparkFun ESP8266 Thing
    -SparkFun ESP8266 Thing Dev
    -SweetPea ESP-210
    -WeMos D1 R2&mini
    -WeMos D1 (Retired)
    -ESPino (ESP-12 Modüle)
    -ThaiEasyElec's ESPino
    -WifInfo
    -Core Development Module

Teşekkürler..
  • bu yukledıgınız bordlar esp8266 yı uno veya başka bır arduinoya bağlamadan dırek ıcıne firmware uygulama yazmanız için seçiyorsunuz. esp bordunuz ne ise o bordu seçip usb çevirici ile bağlanmanız lazım ve direk uygulamayı içine atıyorsunuz. siz arduinoya bağlayacaksanız bu işi AT komutları ıle halletmenız lazım forumda esp8266 ıle ılgılı vıdeolar var bıraz araştırın bu konuda volkan unal iyidir youtube da

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.