Wemos D1 Hakkında
  • Merhabalar,

    Wemos D1 modülü bildiğiniz üzere ESP8266 tabanlı bir WiFi modül ve 1 adet Analog inputa sahip. Merak ettiğim şu, Yapısı UNO gibi olduğu için bunun üzerine Ethernet Shield bağlayabilir miyim? Niye soruyorum? 1 adet olan A0 pinine LM35 bağlayacağım. Bunun verilerini hem Wifi hem de ethernetten bir WebServer olarak göndermek istiyorum. Mümkün müdür? Ayrıca, UNO da Digital IO ve PWM olarak kullanılan pinler, bu Wemos D1 modülünde MISO, MOSI, SS, D9, D8, D7, D6, D5, D4vs. gibi tuhaf isimlendirilmiş. Şimdi kullanacağım Ethernet Shield daki pinlerle bunlar örtüşünce tuhaf ve ne idüğü belirsiz bir sistem mi elde etmiş olurum? Tşk.
  • Wemos d1 mini modülü mü var elinizde yok arduino gibi shield haline getirilmiş bir ürün mü var elinizde.Yapısı uno dediğinize göre mini değil wemos d1 var. Üzerine ethernet shield neden bağlıyorsunuz ki kendisi zaten bir wifi modülü , wifiye onunla bağlanabilirsiniz.Wifi bağlantısı üzerinden webserver kurabilirsiniz zaten.
  • Merhaba EmbeddedSystem ,

    Evet elimdeki modül Wemos D1 modelinden. Yani UNO ya benzeyen tip..Ethernetshield bağlama sebebim, iki farklı IP elde etmek. Ayen YUN gibi. Nasıl ki YUN da WiFi için ayrı IP, ethernet portu için ayrı IP ile cihaza erişim sağlanabiliyor, bunda da benzer bir yapı oluşturacağım. Yani cihazın A0 pinine bağlı LM35 sensörüne hem WiFi üzerinden hem de klasik ethernet port üzerinden farklı IP lerle bağlanarak veriye ulaşmak amaç..Mümkün mü?

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.