Arduino set oluşturma YARDIM!
  • Arkadaşlar Arduino hakkında biraz bilgim var ama yeterli görmüyorum ve bana bilgilerinizle bir ışık tutsanız. İlgilenenler için şimdiden teşekkürler. Sorun şu ki ben siber güvenlik üzerine çalışmaktayım Tennsy ile projelerim var ama ondada eksik yanlarımı kapatmam için arduino ya geçmem lazım çalışma alanım
    -Network
    -Wifi
    -Bluetooth
    -Rasperyy ile uyum
    ileri derecede linux bilgim ve proglamlama bilgim var arkadaşlar kablosundan Shieldlerine kadar nelerin bana lazım olacagını belirtirseniz çok yardımcı olursunuz
  • teensy ile siber guvenlik deyince benim aklima gelen hid aciklari ve keyboard emule edebilmek

planlanan ozel bir amac var mi? yada bir konsept?

madem aklinda proje fikirleri var, payalsabilirsen eger cok net tavsiyeler verebilirim. Sorun cok acik, istedigin iyi ve dogru bir yaniti almakta zorlanirsin bu sekilde
  • haklısınız teensy ile siber bakımından hud açıkları var ama küçümsencek bir açık degil o exploid saglam yazılırsa herşeyi yapabiliyorsunuz en basitinden şuanda aklıma geldi man in the middle saldırısı yapıcagız ama ortamdaki kablosuz mause ve klavye tensy ıle arduino yu arduino rf sniffing yapıcak sonra devreye teensy girecek ordan tcp ile reverse shell çekilecek. Belirli bir proje yok aslında ama her alanda lazım olacak birşey ucuz ve arkada bırakılabilir ufak bir python scripti gibi benim gözümde bu verdigim örnege biraz baktım da saçma olmuş ama şuanda ufkum daha ilerisini göremiyor çünkü neleri yapabilecegimi bilmiyorum
  • atmega32u4 kullanan mikroislemciler teensy gibi klavye ve fareyi taklit edebilirler, yani ihtiyacin olan yada sahip olmak isteyecegin arduino modeli arduino leonardo yada arduino micro

zaten dikkat ederseniz teensy 2.0 atmega32u4 kullaniyor

ikinci bir secenek daha var, adi digispark. eger aliexpress ustunde alirsaniz yaklasik 3tl ye teensy'nin yaptigini yapar. ama ustune modul koyup gelistirilebilecek kadar buyuk alana sahip bir model degil. elinizin altinda olmasinda fayda var.

yani arduino ile calismaya basladiktan sonra teensy'i bir kenara birakabilirsiniz, arduino ile teensy arasindaki en buyuk fark (ki hala cok kucuk ve benzer) kullandiklari ana kutuphaneler. programlama bilginiz iyiyse zaten aradaki fark sorun olmayacaktir.

kablosuz iletisim konusuna donecek olursak, rf iletisim cok sorunlu, oncelikle rf ile duzgun bir iletisim icin alici ve vericiye anten takmak gerekiyor, ikincisi, iletisimi yurutmek icin iki tane arduino ile calismak zorunda kaliyorsunuz

kablosuz iletisim araci olarak bluetooth emin olun en mantikli secim. eger calistiginiz ortam android olursa, android uygullamasi gelistirmek icin bu isi cok basite indirgeyen uygulama yapici siteler var

...

simdi ben sizin aklinizdakini anladim, usb keyloger ve rubber ducky ozelliklerini tasiyan bir cihaz gelistirmek istiyorsunuz, tum ozellikleri beli degil cunku arduinonun sinirlari nedir bilmiyorsunuz. ben simdiden soyliyim, evet istediginiz sey yapilabilir.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.