• Merhaba;
  ArduBlock'ta bloklarla oluşturduğum kodları Arduino'ya yükle butonuna tıklayıp, Arduino IDE ve Arduino' nun kendisine yükleyemiyorum. Aşağıdaki yükleme hatası alıyorum.
  Bilgisayarımda Arduino 1.8.1 IDE, Windows 10 64, Ardublock 20140826 beta ve Java yüklü aynı zamanda Java JDK yükledim Java da bir security ayarı yapmam gerekirimi nasıl bir eksik ve hatam var? Yardımlarınızı bekliyorum.

  Teşekkürler.
  Gürsel sağmal

  Arduino IDE de aldığım hata;
  Exception in thread "AWT-EventQueue-0" java.lang.NoSuchMethodError: processing.app.Editor.setText(Ljava/lang/String;)V at com.ardublock.ArduBlockTool.didGenerate(ArduBlockTool.java:72) at com.ardublock.core.Context.didGenerate(Context.java:344) at com.ardublock.ui.listener.GenerateCodeButtonListener.actionPerformed(GenerateCodeButtonListener.java:226) at javax.swing.AbstractButton.fireActionPerformed(AbstractButton.java:2022) at javax.swing.AbstractButton$Handler.actionPerformed(AbstractButton.java:2348) at javax.swing.DefaultButtonModel.fireActionPerformed(DefaultButtonModel.java:402) at javax.swing.DefaultButtonModel.setPressed(DefaultButtonModel.java:259) at javax.swing.plaf.basic.BasicButtonListener.mouseReleased(BasicButtonListener.java:252) at java.awt.Component.processMouseEvent(Component.java:6533) at
  .
  .
 • sanirim ardublock arduino ide ile birlikte calisiyor, arduino ide'nin surumunu dusurmek cozum olabilir

  daha kolay bir sekilde cozum bulmak icin

  https://github.com/taweili/ardublock/issues

  burayi kullanmanizi oneririm
 • https://www.facebook.com/groups/632440323583355/ Sorunu çözdünüzmü bilmiyorum sorunuzun çözümü mevcut bir uğrayın..

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.