Arduino projemde sorunlar
  • Merhaba arkadaşlar,

ben arduino uno, motor shield, iki tane mini vibration motor disk ve bluetooth HC-06 kullanarak proje yapıyorum.

Motor shielde vibration motorları birleştirip kodladım. İkisi de çalışıyor.

Çok önemli olan eksikler var ve bunlarla nasıl baş edeceğimi araşdırsam da tutarlı bir bilgi bulamadım.

Sorularım: 1)Motor shielde Bluetooth HC-06 birleştirdiğimde ve kodu upload yaptığımda [[avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync( ]] error çıkıyor. Nasıl çöze bilirim?

2) Serial monitor kullanarak arduino vibration sensorları kullana biliyorum, ama İOS Swift kullanarak bunları nasıl entegre ede bilirim?

Bu iki soruna çözüm bulmaya yardım ederseniz çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.
    Saygılarla.
  • arduino bilgisiyar ile tx-rx ustunden iletisim kurar, eger bluetooth modulu tx-rx pinlerini kullaniyorsa arduino bilgisayar ile iletisim kuramaz. bluetooth modulu cikartip kodu yukleyin, islem bittikten sonra bluetooth modulu geri takabilirsiniz.

ikinci bir secenek softwareserial kutuphanesi ile tx-rx disindaki pinleri kullanmak

https://www.arduino.cc/en/Reference/softwareSerial

bu kutuphaneyi kullanirsaniz eger bluetooth modulu cikar-tak yapmaniza gerek kalmaz.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.