Yeni başladım hata alıyorum YARDIM
  • Arkadaşlar yeni başladım Arduinoya internetteki kodları yazdığımda böyle bir hata aldım. Araçlar> port kısmındaki com3 girişiyle ilgili bir hata galiba yardımcı olurmusunuz.

avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
    avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x07
  • arduino klon olunca ch340 usb surucu fw yujleyıp bılgısayarı yenıden başlatıp arduino ıdeden portu gormen lazım. olmuyorsa usb portun yerını değiştir başka bırtanesıne tak cihazın arızalı da olabılır ustunde yeşil led yanıyor mu?
  • söylediğiniz sürücüyü yükledim "the driver is successfully Pre-installed in advance" zaten önceden yüklü olduğunu söyledi. Aygıt yöneticisinden baktığımda USB Seri Port(COM3) bağlantısı gözüküyor sadece. Onun dışında başka bişi yok. Arduino uno nun üzerinde 1 yeşil 1 de turuncu-sarı karışımı 2 tane ışık yanıyor. Hala aynı hatayı alıyorum maalesef.
  • başka bir usb kanlo deneyebilirsen iyi olur bazı kablolar sadece voltaj besle için yapılmış daha kısmı eksik olabiliyor. arduino ide içinden de port comm 3 seçmiş olacaksın
  • Arduino programının içerisinde araçlar< port < kısmında sadece com3 seçeneği var, seçili durumda. Şimdide başka bir usb kablosu denemedim fakat olmadı yine.

Çalışmanız programın 4350 bayt (13 %) saklama alanını kullandı. Maksimum 32256 bayt.
    Global değişkenler belleğin 391 byte kadarını (19%) kullanıyor. Yerel değişkenler için 1657 byte yer kalıyor. En fazla 2048 byte kullanılabilir.
    avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0xbe
    avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0xbe
    avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0xbe
    avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0xbe
    avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0xbe
    avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0xbe
    Karta yüklenirken sorun oluştu. Tavsiyeler için http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload adresine göz atabilirsiniz.
    avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0xbe
    avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0xbe
    avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0xbe
    avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0xbe

hatanın tamamı bu şekilde lütfen yardımcı olurmusunuz.
  • farklı bir arduino uno takarak hatayı düzelttim ama kodum istediğim şeyi yapmıyor.
    Rfid kart okuyucuyla kart okutmak istiyorum. program çalışmıyorken kart okuyucunun üzerindeki ışık yanıyorken. Kart okutmak için seri port ekranını açınca ışık gidip bi süre sonra tekrar geliyor ve kart okuma işlemini yapmıyor. Bunun nedeni ne olabilir. Yardımcı olurmusunuz.
  • son yazdığının bir ustune cevap bu: arduinoyu görmüyor. arduino usb de takılı değilken com3 yazmaması lazım yazıyorsa başka bir şeydir kurulmamıştır doğru düzgün. bu arada arduino ustunde başka hiçbirşey takılı olmasın. birde adaptorle beslemeyi dene usb tafrafındakı besleme sakatlanmış olabilir
  • rfid kart okuyucunun rx tx portları çakışıyordur ya program atarken çıkar yada softserial kurup oyle kullan bununla ilgili o kartı aldıgın yerdede cozum olabılır bı araştır
  • arduino takılıyken port girişinde com3 yazmıyor zaten, orada problem yok. Usb beslemesinde de problem gözükmüyor.
    Problemim kart okuma işlemini yapmıyor gözüküyor.
    http://maker.robotistan.com/arduino-dersleri-18-rc522-rfid-modul-kullanimi/

buradaki kodu çalıştırmayı deniyorum ama; Lütfen 1 nolu kartı okutun diyor ve devamında hiç birşey yapmıyor. Kart UDS ni yazdırması gerekiyor ama yazmıyor.
    Kart okuma modülünde ışık yanıyor. Modülde de sorun görünmüyor. Software serial kurup öyle denedim ama değişen birşey olmadı.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.