Hmc5883l ve Arduıno
  • Arkadaşlar aranıza yeni katılan bir arduino kullanıcısıyım . Hmc5883l sensörüyle yapılan örnek kodla çalışıyorum . http://bildr.org/2012/02/hmc5883l_arduino/ bu örnekteki herşeyi yapmama rağmen seriportta hiç bir veri okuyamıyorum . sensörü çıkarttıgımda ise sabit bir veri sürekli geliyor aslında benimde yapmak istedigim tam olarakta o ama sensör takılıyken hiç bir veri alamıyorum . yardım edebilir misiniz ?
  • I2C üzerinden veri alınamadığında program kilitli kalıyor muhtemelen. Sensörün bağlantılarını doğru yaptığından emin olman gerekiyor ilk önce. SDA ve SCL pinleri doğru bağlı mı onları tekrar kontrol edebilir misin?
  • Error inside Serial.serialEvent()
    java.io.IOException: Bad file descriptor in nativeavailable
    at gnu.io.RXTXPort.nativeavailable(Native Method)
    at gnu.io.RXTXPort$SerialInputStream.available(RXTXPort.java:1532)
    at processing.app.Serial.serialEvent(Serial.java:215)
    at gnu.io.RXTXPort.sendEvent(RXTXPort.java:732)
    at gnu.io.RXTXPort.eventLoop(Native Method)
    at gnu.io.RXTXPort$MonitorThread.run(RXTXPort.java:1575) dediğinizi denemeden önce program çalışırken altta çıkan hatalar bunlar . cevabınız için teşekkürler
  • seri port yerine lcd de göstermeye çalıştım almaya çalıştığım veriyi . bağlantılarımı kontrol ettim fakat yine aynı şey oldu i2c bağlantıları takılı değil iken veri geliyormuş gibi oluyor fakat i2c bağlantısından sonra veri alış verisi olmuyor . kodta bir hata olabilir mi acaba ?
  • Header dosyasını doğru yerde tuttuğuna veya import ettiğine emin misiz tantan?
  • arduino klasorunda library ye hmc5883l diye bir klasor atim header dosyasi ve ornek proje orda ben exeyi calistirip orneklerden attigim projeyi aciyorum header dosyasi ekli bir sekilde proje aciliyor . Dogru yapiyorum değil mi ?

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.