P10 PANELİ 16X2 LCD GİBİ SERİAL OLARAK SÜRMEK MUMKUNMU?
  • merhaba, uno ile p10 paneli 16x2 lcd gibi kullanmak mumkunmu?en basitinden sorarsak.mesafe sensorunun metre bılgısını cm olarak yazdırıcam ve istedigim kadar yaklasınca ekranda dur yazıcam.DENEYIMI olan arkadasların yardımlarını beklıyorum.
  • p10 panele yazı yazabılıyorsun yani?
  • Hocam lcd ye yazabiliyorum ama aynı yazıyı p10 panele yazmak istiyorum aslında suda olur 4lü 8x8 dot matrix aldım kendinden entegreli kütüphane örneklerini yükledim ama yazılar biraz karışık cıkıyor. Benim amacım işyerinde tanker dolarken cm bilgisini tankeri dolduran oparatörün tankerin ustune cıkmadan izlemesini saglamak. Canlı olarak kac cm kaldıgını yazdırmak hcsr 04 ile tankerin ust kapagına aparat yaptım suan lcd 16x2 ile okuyoruz ama p10 veya 8x8 olsa cok daha güzel olacak
  • p10 panele yazı yollayanlar var ben denemedim. paneli alıp denemek lazım. forumda arat p10 diye bişeyler gelir

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.