• merhabalar
    Bitirme projem konusunda danışacaktım cevaplarsanız çok sevinirim.
    13 DOF lu bir biped robot yapıyorum. Mekanik kısmı bitti sıra yazılım ve elektronik kısma geldi. 13 tane sg90 9g servo kullanıyorum bunları toplam ne kadarlık bir güç ile beslemem gerekli voltaj ve amper olarak ona göre birşey alıcam ayrıca bana yazılım konusunda yardım edebilecek bir kaç kaynak link olabilir paylaşırsanız sevinirim. Çünkü robotu bluetooth ile telefondan ses komutu ile yönlendireceğim nasıl bir yol izlemeliyim.
    Teşekkür ederim
    Saygılarımla
  • aslında bu tıp projeler once yazılım tarafından başlar ve kontrol yapısını kurarsın sizinkı terstten olmuş.
  • evet biraz öle oldu ama mekanik kısım zamanı mı alır yetiştiremem diye önce ondan başlamak istedim. Ne kadarlık bir voltaj
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/adaptor-5v-12a-metal-kasa-266988908
    yeter mi işimi görürmü ne kullanmalıyım lipoda kullanan var 13 tane servoyu rahat yürütürmü bilemiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
  • aynı anda 13 servo çalışırsa ucu ucuna yeter sorun olmaz bence. servolar kısa kısa calısıyor o kadar akım yuklenmez. lipo pillerde yuksek C değeri olanlar da olur ama onları ozel şarj cıhazı ıle şarj etmek lazım ıyı ogrenmeden kullanmayın. robotistan da lıpolar ıyıdır. facebookdakı fpv ve moltıkopter gruplarında da lipo pıl satanlar var.
  • Okoman bey çok teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.