XBee PRO S3B XCS 2 Modül Arası Haberleşme
  • 2 adet XBee PRO S3B XCS 9600 serisi modülün, FT232RL USB to UART dönüştürücü kullanılarak haberleşmesini sağlamak istiyorum. Gerektiği gibi USB dönüştürücü ile XBee pin bağlantılarını yaptım. Giriş olarak 3.3V verildi. XCTU programı yardımı ile, ID HP DT MY MK ve Baud Rate ayarlarını yaptım. Geri kalan ayarlar default olarak bırakıldı. Programın konsol penceresinden ikisi arasında veri yollamaya kalktığımda, diğer modül yolladığım veriyi almıyor. Konsol penceresinde CTS DS BRK kutucuklarından hiçbiri yanmıyor. Bu konu hakkında fikri olan var mı?
    Ayrıca eski versiyon olan XCTU ile Range Test yapıldı ve sonuç hep olumsuz çıktı.
  • xbee lerin pc ustunden konfigure edildiği programda bu ayarların dıkkatlı bir şekilde yapılması gerekıyor moduller aynı ıse baglantıda sorun olmaması lazım. kavram olarak hata yaptıgınız yerler olabılır bu modullerı satan yerlerden teknık destek almanızı tavsiye ederım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.