Engelli Arkadaşlarımız İçin Bir Proje
  • Bursa Bilim Şenliğine az kaldı ve bende bir şey yapmak istiyorum.Benimde aklıma görme engelliler için okuyucu bir alet yapmak geldi.Olay şu arduinoya minik bir kamera bağayıp arduinonun yazı fotoğrafını çekmesi veya anlık görüntülemesi ile orc sistemi sayesinde fotoğraftaki yazılar text olucak ve bunu herhangi bir ses paketi seslendirecek.
    Fakat asıl sorun şu ki kamerayı ardiunoya nasıl bağlayacağımı ve arduinoya orc sistemini yükleyip fotoğrafların okunmasını sağlayabilirim.Aynı zamanda bana bir ses paketi lazım nereden bulabilirim.Mesela Siri'ninki gibi bir şey?Kulaklık girişi ve hoperlor de bağlamak istiyorum.Yardım eden olursa mutlu olurum ve projede mutlaka bir payı olur.
    Şimdiden Çok Teşekkürler...
  • bahsettıgınız projeyı android de yaparsınız arduıno ıcın cok agır kacar. nesne tanıma ozellıgı goruntu işleme ozellıgı arduınoda verımlı yapamazsınız hazır kutuphanede bulamazsınız. kendınız yazabılırsenız bu yetenklı illerı yapan kutuphaneyı ve arduıno hafızası yeterse dene ıstersen. arduıno da bırkaç proje bıtırmeyı deneyın yada led bılınk fılan yazın bır fıkrınız olsun.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.