Arduino Rev 3 motor shield ile 30Vluk motor sürme
 • Merhaba,
  Elimde 30V luk bir step motor var .Arduino rev3 shield ile bu motoru nasıl sürebilirim .Bildiğim kadarıyla arduino rev3 shield max 12v girişe izin veriyor .İnternette harici güç kaynağı bağlama ile alakalı birşeyler okudum ama anlayamadım .Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .
 • motor surucu ıle sureceksınız, 30-36v girişe uygun bır surucu olmalı. bu surucuye motor voltaj pıninden voltajı vereceksınız arduınoyu yıne 12v veya 5v la besleyın motorların voltaj pininden de ayrıca motor voltajını vereceksınız arduıno ve motor surucunun gnd (veya -v) uçları orak olmalı
 • elimdeki sürücü 12V a uygun 30 Volta uygun değil .Sürmenin başka bir yolu yok mu ?
 • surucunun ıcınden voltaj gecıyor ve anahtarlama ıcın transıstorlerle motor kutuplarına uygulanıyor aşırı voltaj surucuyu yakar yada kendın bır h-bridge devresı kuracaksın transıstorlerı yeterı kadar yuksek akımlı seçeceksın ve surucu kodunu yenıden kendın yazacaksın yolu bu yada uygun arduıno ve motorunun voltajına uyumlu başka bır motor surucu edıneceksın.
 • arduıno motor surucusu ıcındekı entegre L293d ımıs bu entegre 4.5-36v 600ma arasında çalışıyormuş. yanı 30v ıle çalışır ama devre ustundekı malzemelerı veya şemayı ıncelemek lazım yakabılırsın elemanları.
  şurayı ınceleyın
  http://www.robotistan.com/arduino-motor-surucu-shield-arduino-motor-driver-shield

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.