RFID & Ethernet Shield Çakışması(Çözüldü)
  • Merhabalar , kartı okuyup veritabanına ekleyen bir proje üzerinde çalışıyorum. RFID okuyucuyu tek başına arduinoya bağladığım zaman veri alış-verişi yapabiliyorum. Tek başına ethernet shield bağladığım zamanda bir sıkıntı olmuyor. Fakat arduinoya ethernet shieldı entegre edip rfid okuyucu bağladığım zaman veri rfid okuyucu çalışmıyor. Neden böyle bir sorun oluşuyor bilgisi olan varsa sevinirim. Teşekkürler.
  • hangı ethernet hangı rfıd ve ornek basıt kodu paylaşırmısın
  • http://i.ebayimg.com/00/s/NTAwWDUwMA==/z/PdMAAOxy63FSsSB4/$_3.JPG?set_id=2

Ethernet Shield olarak bunu kullanıyorum. rfid olarak RC522 kullanıyorum. Kod olarak MFRC522 kütüphanesine ait örnekleri kullanıyorum. Örneğin firmware_check örneğini çalıştırdığım zaman rfid bağlantısını göremediğini söylüyor.(ethernet shield söküldüğünde görüyor)

• Sorun RST_PIN 7 , SS_PIN 6 olarak değiştirilince çözülmüştür.
  • spi protokolde her cıhazın bır chip select/enable (cs/ce) pini olur bu pin cıhazın durumuna gore hıgh low yapıdıgında o cıhaz secılmış olur o anda hangı cıhazda ıslem yapılackasa o secılır bu pın vasıtası ıle

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.