Arduino GSM Kütüphanesini kullanarak Mysql database veri yazma
  • Okuduğum saatlik sıcaklık verilerini websitemin mysql veritabanını yazmasını istiyorum, bunun için örnek kod veya tavsiyeniz varsa yardımcı olur musunuz?
  • Böyle bir kütüphane olduğunu sanmıyorum. bir web servis yazabilirsin. arduino web servise veri gönderir. web servisde mysql e veri yazar
  • şimdi böyle bir kütüphane varmı diye baktım. varmış. arduinio ide library yöneticisinde arayıp kurabilirsiniz. kurduktan sonra örnekler bölümüne yeterince örnek geliyor. ama bunun için mysql in dışarıdan erişebilir şekilde kurulu olması gerekmekte. genellikle web sunucuları buna izin vermez.
  • Teşekür ederim, php ile gerekli dosyaları yazdım. Örnek bir deneme için: Arduino "https://www.fidansarayi.com/arduino/add_data.php?id=3&sicaklik=12.12" adresine girince mysqla; id, sicaklik verilerini yazacak. Arduino GSM Kütüphanesini kullanıyorum ve GSM Web Client örneğinde server, path değişkenlerini şöyle değiştiriyorum: char server[] = "fidansarayi.com"; char path[] = "/arduino/add_data.php?id=3&sicaklik=12.12"; int port = 80; // port 80 is the default for HTTP Fakat Arduino url taşındı sonucu alıyor: Starting Arduino web client. connecting... connected HTTP/1.1 301 Moved Permanently Date: Tue, 11 Apr 2017 14:48:56 GMT Server: Apache < !DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN"> < title>301 Moved Permanently</title> < /head><body> < h1>Moved Permanently< /h1> < p>The document has moved < a href="https://www.fidansarayi.com/arduino/add_data.php?id=6&sicaklik=12.12">here< /a>.< /p> Bunun nedeni nedir? Projenin son aşamasındayım.
  • Hangi url yi denesem google.com bile sürekli 301 vs sonuçları veriyor
  • Sorun çözüldü Arduino GSM kütüphanesinde GSM WebClient için sadece http sorgusu yapabiliyor sunucumda SSL oldugu için doğal olarak https ye geçtiği için taşındı uyarısı veriyor.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.