Solar enerji ile takip ve Işık şiddeti(W/m2) ölçme
  • Merhaba,

Şuan daha arduino almadım fakat araştırmalar içindeyim ve doğru parçaları alıp ihtiyacımı karşılamak istiyorum. ışık şiddetini ölçecek bir alet yapacağim internette buldugum kadarı ile ve bunu gunes enerjisi pil ile çalıştırmak, ayrıca gunesi takip etmesi icin tracking sistemide kurmak istiyorum ve de elde ettiğim verileride internete göndererek grafik oluşturabilecek, aksamları ise cihazın kapanması ve sabah gunesi gordugunde ise tekrar calisarak gunesi takip edebilecek bir sistem kurmak aklımdan geçmekte. bu sistemi yapabilmek icin ne tur parcalara ihtiyacim var acaba? Ayrıca kod ile ilgili pek bir bilgim yok. Yapması zor olur mu? Yüksek lisans tezim için yapmaya çalışacağım.
  • 2 adet servo motor 4 adet Ldr 1 adet guneş pili ve arduıno
  • servo motor sürücüsü?, güç kaynağı?
  • servomotor surucuye ıhtıyac yok dırek surulebılır çok ağır birşey taşımayacaksa sorun olmaz. ama 8kglık guneş paneli için başka şeyler yapmak lazım. benım dedıgım 200-300grlık bır yuk ıcın uygun

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.