Ethernet Modülü ile Webserver
  • İyi günler. Bitirme projesi olarak web kontrollü akıllı ev yapıyorum. Ancak bu projeyi okulda çalıştırmak biraz sıkıntı. Hocam bana bir modem bulup router olarak kullanmamı istedi ve routerın içinde bir yerel ağ oluşturup o ağ içerisinden işlev yapmam gerektiğini söyledi. Kablosuz yerel ağı oluşturdum. Ancak nerede kullanacağımı bu ağın ıpsini kod yazarken kullanmam gerekli mi ?(Oluşturduğum kablosuz yerel ağın ıpv4 adresi) Bu arada port açmama izin verilmiyor.
  • bunun arduıno neresınde ;) bunu teknık destek ağ kurulum uzmanı arkadaşlara facebook gruplarına sorun. size rooter modem aldırılma sebebi diğer ağ ıle guvenli şekılde bır bağlantı noktası oluşturmanız ıcın. diğer ağ ile sizin ağ sunucunuz veri paketlerını karşılıklı değiştirme ıcın bırbırlerının ip adreslerini bilip guvnmesı gerekıyor bu ağ kurallarını öğrenmenız lazım öncelikle
  • Örneğin web servis 7001 portunu kullanıyor web servisiniz hangi bilgisayarda çalışıyorsa o bilgisayarın ip si ile bu 7001 portunu yönlendirmeniz gerekiyor

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.