Arduino proje ödevimiz yardım ederseniz sevinirim???
  • Arkadaşlar biz bir proje yaptık (http://roboturka.com/2015/08/23/arduino-nrf24l01-kablosuz-uzaktan-kontrol/) arkadaşlar biz bunu kurduk çalıştırdık. Ama bu projede 2 tane led var 2 buton var biz bunu 10 led 10 buton yapmak istiyoruz ve butona basılı tuttuğumuz sürece led yanıyor ama biz bunu şu şekilde istiyoruz ; butona bastığımızde led yanacak ama bıraktığımızda led sönmeyecek devam edecek yanmaya ama biz birdaha bastığımız zaman led sönecek yani basılı tutmak istemiyoruz.
  • bu son istediğin çok zor,
    ben Türkiye'de yapacak birini tanımıyorum.
    Belki yabancı sitelere yazarsan yabancılar yapabilir.
    yoksa boşuna ümitlenme butona basınca yanan ama bırakınca sönmeyen ledi buralarda yapanı bulamazsın.
    benden söylemesi
  • Ekmekci'nin dediği gibi, burada Led yakma söndürme islemı çok amelevari kimse ugrasmaz (bu işin birinci basamağı olmasına ragmen), hele ki yeni başlıyorsa direkt robot:), sen deseydin bir robot isi var, kamera işi var o iş kolaydı ama Led işi maalesef:))
  • Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Sağolun.
  • edit...
  • Hala buradaysan diye gene de yazayım dediğiniz iş arduino için kolay hatta en basit uygulama aşşağıda şize sadece led ve 1 arduino ile dediğinizi yapacak bir kod yazıcam

pin 8 de buton pin 10 da led olacak butonda puul up veya pull down direncine gerek yok butonun bir tarafına GND yi öteki tarafına 8. pini bağlaman lazım

boolean state = false;
    void setup()
    {
    pinMode(8, INPUT_PULLUP);
    pinMode(10, OUTPUT);

}

void loop()
    {
    if (digitalRead(8) == LOW)
    {
    if (state == false)
    {
    digitalWrite(10, HIGH);
    state = true;

}
    else
    {
    digitalWrite(10, LOW);
    state = false;
    }
    }
    }

-gary

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.